הושלם מבצע העברת תפילין ליהודי איראן

זוגות תפילין שנתרמו למען ילדי הקהילה היהודית בטהרן נשלחו בתום מבצע מיוחד שפרטיו המלאים אינם מותרים לפרסום גם לאחר השלמתו.

שמעון כהן , י"ח באלול תשע"ח

גל ערמון
גל ערמון
צילום: עצמי

סופר הסת"ם גל ערמון השלים את המבצע להעברתן של 8 זוגות תפילין לנערי הקהילה היהודית באיראן. אתמול (שלישי) הגיע לידיו מכתב תודה של אנשי הקהילה על המשלוח שנועד לפתור מצוקה מתמשכת בשנים האחרונות.

נזכיר כי בשלביו הראשונים של מבצע גיוס זוגות התפילין סיפר ערמון לערוץ 7 כי במסגרת פעילותו לתיקון שיפוץ ושיקום זוגות תפילין והעברתם למקומות נזקקים נודע לו על חוסר חמור בזוגות תפילין של הקהילה היהודית בטהרן. ערמון סיפר כי נערים בקהילה היהודית שם נאלצים להניח זוג תפילין אחד בזה אחר זה והחליט לדאוג לכך שזוגות נוספים יועברו לאיראן.

בשבועות האחרונים קיבל לידיו זוגות תפילין הזקוקים לשיפוץ ולאחר שיקום ושיפוץ דאג בדרכים שלא יוכל לפרטן להעביר את הזוגות לקהילה שכאמור שיגרה לו כתב תודה על כך.

במכתב הכתוב פרסית נכתב:

לכבוד התורמים הנכבדים והסופר היקר הרב גל ערמון שליט"א

רצינו להודות על תרומות 8 זוגות תפילין אשר תרמתם לנערים חסרי אמצעים בפרס. תרומה זו שלכם תגרום לעוד נער יהודי להניח תפילין כל בוקר וידוע שמצוות התפילין היא הקשר עם הקב"ה וזה המחייה את האדם בכל בוקר.

לסופר היקר והנכבד הרב גל ערמון שליט"א שהקדיש מזמנו היקר וטיפל במסירות ויראת שמים טהורה בתפילין. אנו מודים לכם מקרב לב. יהי רצון שמצוות התפילין תעמוד לכם ולזרעכם עד עולם ותזכו לשובע שמחות עד 120.

מודים לכם מקרב לב, מעריכים!

אמן כן יהי רצון.

ערמון מציין כי בין 8 הזוגות שנשלחו יש 7 זוגות רש"י ואחד של רבינו תם. שני זוגות מיועדים לאיטרים. לדבריו במבצע גיוס הזוגות הגיעו לידיו 20 זוגות תפילין שנתרמו על ידי יהודים מרחבי הארץ ואולם רק שמונת הזוגות שנשלחו נמצאו כשרים והוכנו למשלוח. "רובם המוחלט היו של משפחות שהסב נפטר והם שמחו לתת את התפילין לשימוש מועיל למישהו. קיבלתי גם תרומה נדיבה ממפעל התפילין עורקבי בירושלים שתרם כמה בתי תפילין חדשים למשימה".

מכתב התודה
צילום: גל ערמון