הח"כים הערבים: "מצדיעים לקורבין"

ארבעה חברי כנסת מהרשימה המשותפת שיגרו מכתב לגרדיאן הבריטי בו הביעו תמיכה ביו"ר הלייבור שהיה מעורב בפרשיית האנטישמיות במפלגה

ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ח

ג'רמי קורבין
ג'רמי קורבין
צילום: רויטרס

אחמד טיבי, מסעוד גנאים, יוסף ג'בארין וג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת שיגרו אתמול (ראשון) מכתב ל"גרדיאן" הבריטי, בו הביעו תמיכה במנהיג מפלגת הלייבור השנוי במחלוקת, ג'רמי קורבין.

נזכיר כי קורבין השמיע בעבר וגם לאחרונה אמירות בעייתיות שנתפסו כאנטישמיות, וכן גילה סובלנות רבה כלפי פעילים במפלגתו שהשמיעו אמירות אנטישמיות בוטות, דבר שעורר עליו ביקורת חריפה מצד חוגים רחבים בבריטניה ומצד הקהילה היהודית בממלכה.

במכתבם ל"גרדיאן" כתבו חברי הכנסת הערבים כי הם מעריכים את מנהיג הלייבור על "הסולידריות שלו עם כל העמים המדוכאים בעולם, כולל תמיכתו הבלתי מתפשרת לעם הפלסטיני".

"כחברי פרלמנט ערבים פלסטינים בישראל, אנו מצדיעים לקורבין כאלוף השלום והצדק", הוסיפו הח"כים הערבים והדגישו, "אנו עומדים בסולידריות עם ג'רמי קורבין ואנו מכירים אותו כמנהיג שמאל ערכי השואף לשלום ולצדק ומתנגד לכל סוגי הגזענות, בין אם הם מכוונים נגד יהודים, פלסטינים או כל קבוצה אחרת".

הרקע למכתב הוא החלטה שצריכה להתקבל מחר במפלגת הלייבור הבריטית, האם לאמץ את ההגדרה הבינלאומית לאנטישמיות, אליה התנגד קורבין עד כה בטענה שהיא הופכת גם אנטי-ציונות לגיטימית לאנטישמיות.

"כל עוד המאמצים לבלום את הסנטימנט האנטי-יהודי בבריטניה מתמקדים במאבק נגד הזלזול ביהודים בגלל היותם קבוצת מיעוט, הם מקבלים את מלוא תמיכתנו", כתבו הח"כים הערבים, אולם לטענתם הגדרת האנטישמיות הבינלאומית "חורגת הרבה יותר מאנטי-יהודיות לאנטי-ציונות".