עיתונאי איראני בלשכת שר הביטחון

עיתונאי איראני המשמש כעורך הראשי של 'רדיו פארדה' הגיע ללשכת שר הביטחון ושוחח עם ליברמן.

עוזי ברוך , כ"ו באלול תשע"ח

עיתונאי איראני בלשכת שר הביטחון
עיתונאי איראני בלשכת שר הביטחון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

בפעם הראשונה עיתונאי איראני בכיר הגיע לישראל לראיון עם שר הביטחון, אביגדור ליברמן.

הראיון התקיים השבוע בלשכת שר הביטחון בקריה בתל-אביב. המראיין הוא Mehrad Mirdamadi, המשמש כעורך הראשי של 'רדיו פארדה' ('מחר' בפרסית) המשדר מהעיר פראג לעשרות מיליוני איראנים.

זו הפעם הראשונה שעיתונאי איראני מבקר בלשכת שר הביטחון. בראיון שהתקיים בחלקו בפרסית ובחלקו באנגלית, ושפורסם הבוקר בשפה הפרסית באתר האינטרנט של 'רדיו פארדה', ביקש שר הביטחון להעביר מסר לאזרחי איראן.

"אנחנו מקווים שהמסר שלנו הוא מאוד ברור, נעשה את הכל על מנת למנוע כל ניסיון איראני להקים בסוריה בסיסי צבא או להביא ממדינות אחרות מיליציות שיעיות שיאיימו על ישראל", אמר שר הביטחון ליברמן. "איראן היא מדינה ריבונית וזכותה לקיים קשרים דיפלומטיים וכלכליים עם סוריה. אך לעולם לא נסכים לנוכחות צבאית איראנית על אדמת סוריה ולא נשלים עם המאמצים של איראן לפגוע בישראל ולערער את היציבות במזרח התיכון", דברי ליברמן.

שר הביטחון ליברמן אמר בראיון לעם האיראני: "איראן משקיעה בטרור במקום לדאוג למקומות עבודה לדור הצעיר. במקום לפתח את הכלכלה והמדע, המשטר האיראני משקיע רק בתרגילים צבאיים ובטרור. זהו משטר פנאטי שבזבז עד היום, בסוריה בלבד, יותר מ-13 מיליארד דולר, ומוציא בכל שנה למעלה מ-2 מיליארד דולר על מימון טרור בכל המזרח התיכון. זה נגד האינטרס של העם האיראני. מדוע מדינה עם עתודות נפט מהגדולות בעולם משקיעה כל כך הרבה בתכנית גרעין ובפיתוח טילים בליסטיים?".