הנרצח בפיגוע: ארי פולד, אב לארבעה

הותר לפרסום שם הנרצח בפיגוע בגוש עציון: ארי פולד, תושב אפרת, אב לארבעה ילדים. לפני שהתמוטט הספיק פולד לרדוף אחר המחבל ולירות בו

עוזי ברוך , ז' בתשרי תשע"ט | עודכן: 16:21

ארי פולד הי"ד
ארי פולד הי"ד
מתוך עמוד הפייסבוק

"ביצענו מאמצי החייאה במשך כ-50 דקות"

היהודי שנרצח בפיגוע הדקירה בגוש עציון הוא ארי פולד, תושב אפרת, אב לארבעה ילדים.

ארי פולד היה פעיל בולט ברשתות החברתיות ובמדיה הכללית למען ישראל בכלל וההתיישבות ביהודה ושומרון בפרט.

צוותי מד"א העניקו לו תחילה טיפול ראשוני ופינו אותו במצב אנוש לבית החולים שערי צדק בירושלים. מבית החולים נמסר כי מותו נקבע לאחר פעולות החייאה רבות. הלוויתו תיערך הערב (ראשון) בשעה 23:30 בבית העלמין בכפר עציון.

לפני שהתמוטט הספיק הנרצח לירות במחבל יחד עם אזרח נוסף ומאבטח. המחבל, בן 17 וחצי תושב יטא ליד חברון, נורה, נוטרל ונפצע באורח בינוני. עוד שני נפגעי חרדה טופלו במקום.

ד"ר אלון שוורץ, מיחידת הטראומה בבית החולים, סיפר לעיתונאים, "מספר דקות לפני השעה 12:00 הגיע גבר בשנות הארבעים לחייו פצוע דקירה עם דקירה אחת בבית החזה מצד ימין באזור הגב. הוא הגיע ללא סימני חיים. ביצענו בו פעולות החייאה דחופות כולל ניתוח דחוף. ההחייאה נמשכה כחמישים דקות אך לצערנו הוא ספג פגיעה שלא התאוששה ונאלצנו לקבוע את מותו. המשפחה עודכנה".

"אחי חי את חייו כגיבור ומת כגיבור. הוא היה גיבור עד הרגע האחרון", אמר הלל פולד, אחיו של הנרצח.

ח"כ בצלאל סמוטריץ', שאחיו של הנרצח הוא עוזרו הפרלמנטרי, צייץ כעת בטוויטר, "תמיד זה נורא ואיום. והפעם באופן אישי עוד יותר. 'הרנינו גויים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכיפר אדמתו עמו'".

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, ספד אף הוא לפולד, "ארי פולד גיבור ישראל. במותו הציל חיים".

"‏ארי פולד ז"ל שנרצח היום בפיגוע הדקירה בגוש עציון לא עצר עד שנטרל את המחבל. עם דקירה בגב הוא רץ, שלף אקדח וירה לפני שהתמוטט, העיקר שהמחבל לא ימשיך לפגוע באחרים. ‏עם ישראל מצדיע למשפחת פולד ומחבק אותה. ‏יהי זכרו ברוך", הוסיף.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין, תושב גווש עציון לשעבר, מסר, "עם ישראל כולו כואב את הרצח המזעזע של ארי פולד הבוקר בגוש עציון. ארי גילה גבורה אדירה, רדף אחרי המחבל הנתעב אך לצערנו כוחו לא עמד לו. אני מחבק את בני המשפחה, תכלה שנה וקללותיה".

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן ספד לנרצח, "‏ארי פולד הי"ד היה יהודי גיבור שפעל למען עם ישראל רבות בהסברה ובביטחון וגם כשנפצע בפיגוע המשיך בגבורתו וניטרל את המחבל. תנחומיי למשפחתו של ארי - המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד".

השר אורי אריאל מסר, "אבידה נוראית חווינו היום של אדם יקר. איבדנו גיבור אשר נלחם עד נשמתו האחרונה כדי למנוע כל פגיעה באזרחים נוספים. ארי פולד היקר, תנצב"ה. משפחת פולד היקרה, ליבנו אתכם, מן השמיים תנחמו".

השר ישראל כ"ץ, מסר תנחומים למשפחה, "תנחומיי הגדולים למשפחתו של ארי פולד, אב לארבעה מאפרת אשר נרצח בפיגוע הדקירה בגוש עציון. גם לאחר פציעתו, נלחם ארי והצליח להגיב ולירות לעבר המחבל. במותו הציל חיים. יהי זכרו ברוך".

שר האוצר משה כחלון הביע צער כבד על הרצח "כולנו מחבקים ומחזקים את בני משפחתו של ארי פולד שנרצח הבוקר בפיגוע הדקירה בגוש עציון. ארי, אב לארבעה, היה חבר בכיתת הכוננות של אפרת. בכוחותיו האחרונים הוא הסתער בגבורה אל עבר המחבל הנתעב וניסה לעצור אותו. ארי נרצח בדם קר על ידי מחבל שטוף שנאה והסתה. יהי זכרו ברוך".

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, תושבת גוש עציון, אמרה בתגובה לפיגוע, "הפיגוע היום בגוש עציון חמור מאוד ואסור לנו נבחרי הציבור ותושבי הגוש לחזור לסדר היום. האחריות לפיגוע היא מנגנון ההסתה של הרשות הפלסטינית שמעודדת ילדים בני 16 לקחת סכין ולרצוח. הביטחון האישי של המתיישבים בגוש עציון מחייב אותנו לפעול דווקא בעת הזאת לקידום הריבונות בגוש עציון רק כך נבטח את עצמנו ממחבלים צמאי דם. לדאוג קודם כל לחיים עצמם".

חבר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ מוטי יוגב, מסר "כפי שנלחם בחייו על האמת של עם ישראל, כך גם במותו, התגבר ארי וקם על רוצחו במטרה למנוע פגיעה באזרחים נוספים. תנחומיי למשפחתו, אשתו וילדיו. ברוך דיין האמת".

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן מסר בתגובה לפיגוע בצומת גוש עציון, "ארי פולד הוא גיבור שבמותו הציל חיים של אחרים. ליבי ולב כל אזרחי ישראל עם המשפחה היקרה שאיבדה הבוקר את היקר להם מכל. בשורות טובות לכל עם ישראל וחתימה טובה".

ח"כ ניסן סלומינסקי יו"ר ועדת החוקה, מסר, "ארי פולד הי"ד היה לוחם ללא חת למען עם ישראל וארץ ישראל, בהסברה ברשתות החברתיות ובערוצי התקשורת בארץ ובעולם. גם במותו המשיך ארי להלחם - בכך שרדף אחר המחבל הנתעב והספיק לנטרל אותו. אני שולח את תנחומיי הכנים למשפחתו הענפה ומשתתף בכאבה העצום".

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) שיגר תנחומים למשפחה, "שולח תנחומים למשפחתו של הנרצח, ארי פולד ז"ל, היום בפיגוע בקניון גוש עציון - מן השמיים תנוחמו, שלא תדעו עוד צער. ‏במעשה גבורה, שאינו ברור מאליו, הציל ארי חיים של אזרחים אחרים שיכלו להיפגע באותו הפיגוע אך לצערי לא הצליח להתגבר על הדקירה בו. ‏יהי זכרו ברוך".

חברת הכנסת ד"ר ענת ברקו (ליכוד) קראה להרוס את בית המחבל, "ארי פולד המנוח נפל כגיבור ובשארית כוחותיו, פעל לנטרל את המחבל השפל. עוד הוכחה למה יש לתת לאזרחים העונים לקריטריונים, לשאת נשק אישי. פיגוע הרצח חייב להסתיים בהרס בית המחבל באופן מיידי".

פולד היה חבר מרכז מפלגת האיחוד הלאומי. מהמפלגה נמסר, "מפלגת האיחוד הלאומי מרכינה ראש על הרצחו של חברנו ארי פולד הי"ד. ארי היה חבר מרכז האיחוד הלאומי ואחיו של חברנו איתן פולד, דוברו האישי של ח"כ בצלאל סמוטריץ (האיחוד הלאומי)".

"ארי אוהב הארץ נאבק למענה, איש אמת אכפתי ונעים הליכות. פעל למען ארץ ישראל בכל רמ"ח אבריו בארץ ובעולם. אנו מחזקים את חברנו איתן פולד שאיבד את אחיו. אנו שולחים את תנחומינו למשפחה. שלא תדעו עוד צער. תנוחמו מן השמיים. אנו מבקשים לנצל את השעה הזו כדי לחזור על דרישתנו להחזיר את ההרתעה הישראלית ולהרוס את כל בתי המחבלים", הוסיפו במפלגה.