גורם בליכוד:
אולמרט הפך לדוברו של אבו מאזן

בליכוד תוקפים את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שנפגש עם אבו מאזן ושיבח אותו. ח"כ יוגב: הלך הזרזיר אצל העורב.

חזקי ברוך , י"ג בתשרי תשע"ט

אהוד אולמרט
אהוד אולמרט
צילום: פלאש 90

גורם בכיר בליכוד מגיב הערב (מוצאי שבת) לפגישתו של אולמרט עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בצרפת.

"אולמרט שהציע לאבו מאזן את הכותל, הופך עכשיו גם לדוברו הנאמן. בארה"ב ובמדינות ערביות רבות כבר הבינו שאבו מאזן הוא המכשול האמיתי לשלום ושמשמעות הדרישות הקיצונית שהוא מציב איננה שלום אלא חיסולה של מדינת ישראל", אמר הגורם.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) התייחס הערב לפגישה "אולמרט נפגש עם אבו מאזן המחנך את ילדי הפלשתינים להרוג יהודים ולהשמיד את מדינת ישראל. לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב, אלא מפני שהוא מינו".

שר המדע אופיר אקוניס הגיב "אחרי שאבו מאזן השפיל את אולמרט, כשאפילו לא השיב להצעתו האומללה להקמת מדינה פלשתינית שבירתה ירושלים ונסיגה לקוי 67׳, אולמרט מפיץ עכשיו שקרים נגד ממשלת ישראל הנבחרת: מי שמסרב לחדש את המו״מ הוא אבו מאזן שברח מהשיחות ב-2011 ומאז לא חידש אותן. משעשע שאולמרט חי עדיין בעשור הקודם ומאמין בפתרון 'שתי המדינות' שכבר ירד מהשולחן גם בוושינגטון".

נציין כי אולמרט אמר בפגישה, על פי הדיווח, כי אבו מאזן מעולם לא התנגד באופן רשמי ליוזמת השלום שהציג בפניו. "אבו מאזן הוא נשיא העם הפלסטיני, מנהיג פוליטי גדול והאישיות המעניינת ביותר במסגרת ההתפתחויות העתידיות והיחסים בין הישראלים והפלסטינים", אמר אולמרט.

לאחר הפגישה אולמרט אמר כי אין תחליף לפתרון שתי המדינות וכי אבו מאזן הוא היחיד שיכול לממש את הפתרון הזה.

"אבו מאזן נלחם בטרור מפני שזהו חלק מהתחייבותו לכינון השלום. אני מגדיר את אבו מאזן חבר שלי עוד מאז שעבדנו ביחד. אני מאמין כמוהו שניתן להגיע לשלום. אני בטוח, כמו אבו מאזן, שאם הייתי יכול לסיים את כהונתי - השלום היה מתממש מלפני שנים".