השר ישראל כץ: הרכבת תגיע לתפוח

כ-20 שרים וח"כים התחייבו לפעול למען ההתיישבות בשומרון. השר ארדן: ״השומרון הוא ערש היהדות והציונות״.

ערוץ 7 , ט"ו בתשרי תשע"ט

השר כץ באירוע
השר כץ באירוע
צילום: שירי כגן

שרים, סגני שרים וחברי כנסת מהקואליציה שהשתתפו במסיבת 'זבד הבת' שקיים ראש מועצת שומרון יוסי דגן לרגל הולדת בתו, הבטיחו לפעול להרחבת ההתיישבות.

שר התחבורה ישראל כץ התייחס לתוכניתו לסלול רכבת עד צומת תפוח ואמר, "אנחנו מקדמים את הרכבת הקלה שתתחיל מתפוח ותעבור דרך אריאל, ראש העין ופתח תקווה. כשאנחנו עובדים על משהו הוא קורה".

"בעזרת ה׳ הקו יתווסף לכל רשת הכבישים והרכבות בישראל. המצווה כאן היא כפולה ומכופלת. גם ביטחון, גם בטיחות וגם ישוב ארץ ישראל. כשאנחנו פועלים ביו"ש אנחנו בונים את הארץ. כל מה שראש מועצת שומרון עושה מאפשר לנו לבנות את הארץ", הוסיף השר כץ.

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, הזכיר את הכנס האחרון שקיימה המועצה האזורית שומרון בפרלמנט האירופי ופנה ליוסי דגן. "הייתה לי הזכות יחד איתך להפוך את השומרון לבירת ההסברה הבינלאומית של מדינת ישראל. השומרון הוא ערש היהדות והציונות".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר, "אני מקווה שבעתיד המילים שאנור וחזרה לשאנור יהיו ברורות מאליהן ולא נצטרך שדולות ומאבקים כדי לחזור הביתה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח ברכה מצולמת לדגן ומשפחתו וכן דברי חיזוק לשומרון. באירוע השתתפו גם שר הרווחה חיים כץ, שרת התרבות מירי רגב, שר הכלכלה אלי כהן, שר השיכון יואב גלנט, שר האנרגיה יובל שטייניץ, שר התיירות יריב לוין, שר המדע אופיר אקוניס, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, חברי הכנסת דוד ביטן, יואב קיש, ניסן סלומיאנסקי וכן שר החינוך לשעבר גדעון סער.

ראש מועצת שומרון דגן הודה למאות האנשים מהשומרון ומחוצה לו שהגיעו להשתתף בשמחת משפחתו. "הגאון מוילנא היה אומר שישנן שתי מצוות שאדם מקיים אותן בכל כולו - מצוות סוכה ומצוות ישוב ארץ ישראל. אנחנו זוכים להיות גם בסוכה וגם להיות כל כולנו בישוב ארץ ישראל, במקום שבו עמנו התחיל ולהמשיך עם אותם שורשים. אנחנו זוכים להיות חלק משיא הציונות בדורנו, ההתיישבות ביהודה ושומרון".

דגן הזכיר את היישוב שאנור ממנו גורש עם משפחתו ואמר, "לעולם לא נשכח את יום הגירוש משאנור. לעולם לא נשכח את המראה של השכנים שלנו נגררים על הכביש, כשעל ההר ממול עומדים 150 ערבים עם דגלי אש"ף וחיזבאללה שמחים ורוקדים. אנחנו נשבענו אני ומשפחתי שברגע שיהיה אפשר לחזור, אנחנו נחזור גם אם זה לאוהל. גם בזמן השמחה שלנו אנחנו לא שוכחים את הבית ונשבעים לחזור לכל הישובים בצפון השומרון".