''הקו הירוק נמחק''

טיילת חדשה נחנכה בשמורת הטבע הר כביר. שר התיירות יריב לוין: ''השומרון ממשיך לעלות על מפת התיירות''.

עדו בן פורת , י"ח בתשרי תשע"ט

חנוכת הטיילת
חנוכת הטיילת
צילום: רועי חדי

טיילת חדשה בהר כביר שבשומרון נחנכה אתמול (רביעי) במעמד שר התיירות יריב לוין, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, איש ההתיישבות בני קצובר וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

הטיילת נבנתה בעלות של מיליון ש''ח לאחר עבודה מאומצת של עמותת התיירות בשומרון ומשרד התיירות.

שר התיירות לוין אמר בטקס כי ״השומרון ממשיך לעלות על מפת התיירות. התיירות היא מנוע צמיחה כלכלי כאן באיזור, וביהודה ושומרון, היא חשובה על אחת כמה וכמה. כל מי שמגיע לכאן שובר את המחסום התודעתי ומרגיש שהמקום הזה הוא לא מעבר להרי החושך.

''ברגע שהוא מגיע לכאן לטייל, כל הגישה משתנה, כל התפיסה משתנה, ומכאן הדרך קצרה גם להירתמות למפעל הגדול של ההתיישבות", הוסיף לוין שניצל את ההזדמנות לסיור בהר כביר.

"היום הוא יום חג לשומרון", הכריז ראש מועצת שומרון יוסי דגן, "ההנגשה של הר כביר היא צעד נוסף להפיכת השומרון לבירת תיירות בישראל. לא ניתן להפריז בחשיבות התיירות בשומרון. כדי להגיע למיליון יהודים ביו"ש יש צורך בתוכניות מתאר, שטחים גדולים, עתודות של אדמות וכבישים, עוקף חווארה ודומיו, וגם - הנגשת המקומות לכל עם ישראל. בסופו של דבר, כשמגיעים מטיילים מהארץ והעולם לשומרון הקו הירוק הולך ונמחק''.

''לגור בשומרון זו לא רק זכות, זו גם חובה", ציין דגן. ''להפוך את המקומות שהם ערש ההיסטוריה שלנו למונגשים לכל עם ישראל ולעולם. לשמחתי בשל מהפכת התיירות ששר התיירות מוביל, אנחנו זוכים לראות שינוי בכל התחומים בתיירות".