תנועת הנוער "עזרא": 100 שנות מנגינה

אלפים השתתפו בחגיגות ה-100 שנים להקמת התנועה, במעמד הנשיא והרב הראשי. "העם מייחל להשתלבות בוגרי התנועה בחברה הישראלית".

יוני קמפינסקי , כ"ג בתשרי תשע"ט

100 שנים לתנועת עזרא
100 שנים לתנועת עזרא
צילום: אביתר ניסן

הזמר אלישע בירנבאום והאחים סלומון באירוע של ה"עזרא"

אלפי חניכים ובוגרים של תנועת הנוער עזרא הגיעו הערב (שלישי) מכל רחבי הארץ לפתיחת החגיגות לציון 100 שנים להולדת התנועה.

''עזרא'' היא התנועה הוותיקה ביותר בישראל אשר נוסדה בגרמניה, הגיעה לארץ, התפתחה ובנתה קיבוצים ומושבים רבים.

באירוע שנערך בהיכל הפיס ארנה בירושלים השתתפו אישי ציבור רבים ובראשם נשיא המדינה ראובן רבלין שאמר "תנועת עזרא הפכה לשם נרדף לתרומה למדינה, עזרא בהקמתה עשתה למען ארץ ישראל ותורת ישראל. עבור החלוצים בתנועת עזרא הצהרת בלפור הייתה כהצהרת כורש".

ריבלין בחר גם להזכיר כמה מבוגרי תנועת עזרא שנפלו במהלך שנות קיומה של המדינה. הנשיא הוסיף:
"שמחתי שתנועת עזרא חידדה את המסר לחניכיה שחוץ משלמות תורנית וערכית הכל צריך יעשה מתוך אחריות למדינת ישראל כולה, מי שמבקש להוביל את הרכבת כולה ולא להיות בקרונות האחוריים צריך לקחת אחריות לאומית''.

הנשיא ריבלין בחגיגות המאה ל"עזרא"

הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול הרב דוד לאו, בוגר תנועת עזרא בעצמו, אמר כי "לפני מאה שנים כמה חבר'ה צעירים שלא זכו להגיע לארץ הקימו תנועה שאמורה לעלות לארץ ולהשתקע בה כמו עזרא הסופר שעלה אנשים לארץ ישראל שישתקעו בה.

"במלאת מאה שנים נותר לנו לברך לעוד מאה שנים מוצלחות שבהן יוסיפו החניכים עוד ועוד ויהפכו את 'עזרא' למקור גאווה וככה יש עולם שלם של חינוך ודרך ארץ על פי תורה. כיום מאה שנים אחרי, העם מייחל להשתלבות של בוגרי וחניכי התנועה בכל החברה הישראלית".

מזכ"ל התנועה שאול דה מלאך אמר "היום הרגשנו את המנגינה העזראית השייכת לכל חניכי ובוגרי התנועה. מהיום כבר חושבים על המאה שנים הבאות. כולנו יחד מנגנים את המנגינה העזראית במשך מאה שנים. זאת מנגינה גאה וצנועה שפורצת דרך לאנשים אשר שמחים בתורניות שלהם והיא לא סותרת את העולם המודרני. האחריות שלנו היא לא לזייף את המנגינה הזאת".

ב"עזרא" חוגגים 100 שנות פעילותטוען....

צילום: אביתר ניסן