סמוטריץ' נגד גלי צה''ל: לסגור ומיד, התחנה מנותקת מהציבור

חבר הכנסת מהבית היהודי קורא לסגור את התחנה הצבאית לאחר שידור כתבה נגד צה''ל שאותה כינה ''פייק-אייטם דבילי של כתב הקרן החדשה''.

ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ט

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי פרסם ביומיים האחרונים סדרת ציוצים בטוויטר נגד גלי צה''ל, תקף את הכתב הצבאי של גלי צה''ל וקרא לסגור לאלתר את התחנה הצבאית.

הכל החל ביום רביעי השבוע, כאשר שודרה בגל צה''ל כתבה של העיתונאי הצבאי צחי דבוש, שבה טען כי בחדרי אוכל בכמה בסיסי צה''ל תלויה מודעה האוסרת של שימוש בטלפון הנייד בשבת.

''בצה״ל אין פקודה שאוסרת להשתמש בטלפונים ניידים בשבת בחדר האוכל. לאורך השנים רבנים צבאיים ומפקדים תלו את זה על דעת עצמם עד שזה הפך לשגרה. בצה״ל אישרו שאין איסור כזה וסירבו להשיב אם יסירו את השלטים", אמר דבוש וטען כי חיילים נענשו לאחר שהכניסו טלפון נייד לחדרי האוכל.

סמוטריץ' מתח ביקורת חריפה ושאל את הכתב הצבאי בטוויטר: ''תגיד דבוש, יכול לגלות באיזה בסיס חיילים קיבלו 'עונש' על פלאפון בחדר האוכל בשבת ואיזה עונש זה היה? פשוט לדו"צ לא נתת את הפרטים האלה כדי שאפשר יהיה לאמת את הסיפור הזה שמריח פייק לאללה...

''מילא שאתה מדברר את הפורום החילוני, אבל ככה לקנות את הלוקשים שלהם בלי בדיקה עיתונאית מינימאלית?!", תהה חבר הכנסת וטען כי הכתבה ששודרה היא ''פייק-אייטם דבילי של כתב הבית של הקרן לישראל חדשה בגלי צה"ל. יאלה, לסגור כבר את התחנה המיותרת הזו''.

הוא הסביר כי במדינה דמוקרטית, בשנת 2018, אין הצדקה לקיומה של תחנת רדיו צבאית. ''צריך להפריט. נקודה. כך נרוויח: 1. חופש ביטוי אמיתי. 2. חיסכון בכסף שנועד לביטחון. 3. נדע סוף סוף אם לפייק-תקשורת של כתבי חצר כמוך יש רייטינג וממילא זכות קיום או שהגיע הזמן לשלוח אותך לדברר בשכר את הקרן וארגוניה''.

היום (חמישי) תקף ח''כ סמוטריץ' את גלי צה''ל לאחר שנשמע בה שיר שביקש להלל, כלשונו, את חתונתם של אשת התקשורת הערבייה לוסי אהריש עם השחקן היהודי צחי לוי. ''תחנת הרדיו הצבאית הממלכתית של המדינה היהודית, זו שממומנת מהכסף של כולנו, פותחת את שידוריה בשמונה בבוקר בשיר הלל חשוך להתבוללות''.

לדברי סמוטריץ' מדובר ב''שבירת שיא נוסף בניתוק האדיר שבין התקשורת לציבור - שלפי כל הסקרים שפורסמו לאחרונה רוב מוחלט שלו מתנגד לנישואי תערובת. עוד סיבה לסגור ומיד!", כתב.