תיעוד
נלכד המחבל שביצע פיגוע בכיכר חטמ"ר שומרון

כוחות הביטחון עצרו את המחבל שפצע שני יהודים באורח בינוני וקל. שר הביטחון ליברמן: המשימה העיקרית - ללכוד את הרוצח המתועב מברקן.

עדו בן פורת , ב' בחשון תשע"ט

תיעוד המעצר
תיעוד המעצר
צילום: דובר צה"ל

נלכד המחבל שביצע פיגוע-דקירה

הותר לפרסום כי כוחות צה''ל, הימ''מ והשב"כ עצרו את המחבל שביצע בצהריים (חמישי) פיגוע דקירה בכיכר חטמ"ר שומרון, בו נפצע חייל מילואים באורך בינוני וצעירה ישראלית נוספת נפצעה קל.

המחבל, ערבי בן 19 מהכפר ג'מאעין, הועבר לחקירה בשירות הביטחון הכללי.

שר הביטחון אביגדור ליברמן מסר, "עבודה מודיעינית ומבצעית יוצאת דופן הביאה ללכידת המחבל, שעות אחרי הפיגוע שביצע בכיכר חטמ"ר שומרון. כל האמצעים הללו ורבים נוספים חוזרים להתמקד במשימה העיקרית- ללכוד את הרוצח המתועב מברקן. גם החשבון איתו ייסגר במהרה".

מחקירת הפיגוע עולה כי המחבל דקר את שני היהודים בצומת החטיבה המרחבית שומרון, אחד מהם - חייל מילואים בן 32 - נפצע באורח בינוני וצעירה נוספת נפצעה באורח קל מרסיסי ירי שבוצע לעבר המחבל במטרה לנטרל אותו. הצעירה פונתה לבית החולים ושוחררה לביתה כעבור מספר שעות.

המחבל הצליח להימלט מזירת הפיגוע למרות שבוצע לעברו ירי וחרף העובדה שהיו כוחות של צה''ל בזירה.

לאחר שרץ ברגל מרחק מסוים, נכנס המחבל לתוך רכב פרטי בצבע חום ונמלט עימו לכיוון הכפר חווארה. כאמור, המחבל נלכד הערב על ידי כוחות צה''ל, שב"כ וימ''מ.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך על לכידת המחבל. "שוחחתי עם מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן וברכתי את כוחות צה"ל על הלכידה המהירה של המחבל", אמר דגן. ''אני דורש לגרש את משפחת המחבל מיהודה ושומרון עוד הלילה".

יוסי דגן בזירת הפיגוע סמוך לחטמ"ר שומרון