יוזמה חדשה: חוק באסל גטאס

ח"כ עודד פורר יוזם חקיקת בזק שתמנע קיצור שליש מעונשם של מי שנשפטו למאסר על פי חוק המאבק בטרור. שר הביטחון ליברמן מביע תמיכה.

חזקי ברוך , ה' בחשון תשע"ט

לא ישתחרר? גאטס בבית המשפט
לא ישתחרר? גאטס בבית המשפט
צילום: אבי דישי, פלאש 90

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) יוזם חקיקת בזק שמטרתה למנוע קיצור מאסר או ניכוי שליש לכל אסיר שהיה מעורב בעבירה על חוק המאבק בטרור.

במידה שהחוק יעבור במהירות הוא צפוי למנוע את קיצור עונשו של חבר הכנסת שהורשע בהברחת טלפונים ניידים לאסיר ביטחוני.

גטאס, אשר נשפט לשנתיים מאסר ואמור לרצות את עונשו עד ליולי 2019 יוכל להשתחרר כבר בעוד חודשים ספורים אם יבקש לקצר את עונשו, והוא כבר הודיע שיגיש בקשה שכזו.

לדברי ח"כ פורר, "לאפשר לאסירים ביטחוניים קיצור שליש, דוגמת הרצון לקצר את המאסר לשותף שסייע לרצח הדס מלכא, זה מצעד איוולת שחייבים לעצור בהקדם. בקרוב אולי נראה אסיר בטחוני אחר מצפה לקיצור מאסר - ח"כ לשעבר באסל גטאס, שהורשע בעבירות ביטחוניות חמורות. הוא אינו זכאי לפרס הזה של קיצור שליש, בדומה לכל מחבל אשר יושב בכלא הישראלי".

"אסירים שפשעם נבע משנאה תהומית ממניעים גזעניים ולאומניים אינם אמורים לקבל זכויות יתר כדמות לימודים אקדמאיים וטלוויזיה בכבלים, בדיוק כפי שאינם אמורים להינות מקיצור שליש מעונשם. אני מצפה מחבריי לקואליציה שיסייעו בהליך הבזק של הצעת החוק וכך נחסוך מעצמנו את הפארסה של לצפות בעינים כלות במחבל גטאס משתחרר גם הוא שחרור מוקדם", מוסיף פורר.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התומך בחוק אמר, "לא מתקבל על הדעת שמחבלים מורשעים יהנו מקיצור שליש. זה אבסורד ואסור להשאיר את זה אפילו לשיקול הדעת של ועדות השחרורים"

יש לציין שרק לאחרונה מנע בית המשפט את שחרורו המוקדם של הסייען לרצח הדס מלכא. אולם, הצעת חוק זו תמנע באופן כללי ניכוי שליש ממאסרם של אסירים ביטחוניים.