נחשף ההסכם בין יוסי דייטש לאריה קינג

דייטש מתחייב למנות את קינג לסגן ראש העיר בשכר, ולהעניק לסיעת ׳מאוחדים׳ את תיק הכספים, תיק הבנייה ועוד.

ערוץ 7 , י' בחשון תשע"ט

דייטש וקינג
דייטש וקינג
צילום: דוברות

ההסכם שנחתם בין סיעת "מאוחדים" בראשות אריה קינג לבין המועמד לראשות העיר ירושלים יוסי דייטש נחשף לציבור.

על דפי ההסכם חתומים קינג, דייטש, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וח"כ מאיר פרוש. בהתאם להסכם, סיעת מאוחדים ואגודת ישראל יפעלו כגוש פוליטי משותף לקראת הבחירות.

במסגרת שיתוף הפעולה, סיעת מאוחדים תומכת במועמדותו של יוסי דייטש לראשות העיר וזוכה לסדרת הישגים עבור הציונות הדתית בעיר. לדוגמה, מאחר והרבנים הראשיים הנוכחיים בירושלים יסיימו את בקרוב הקדנציה, שתי הסיעות יקדמו את בחירתם של הרבנים הראשיים הבאים לירושלים תוך הסכמה מראש על דעת שני הצדדים.

על פי ההסכם, קינג יהיה סגן ראש העיר בשכר ויקבל את תיק תכנון ובנייה. בנוסף, יוקם מנהל חינוך ממלכתי דתי עצמאי, בדומה למנהל החינוך החרדי, כשאת תיק הכספים יקבל ככל הנראה המשנה לראש העיר כיום דב קלמנוביץ', מוותיקי רואי החשבון בעיר.

עוד במסגרת ההסכם, ראש העיר ימנה נציג ציבור מיוחד לפתרונות לאפליה העדתית במוסדות החינוך השונים בירושלים והמועמד לראשות העיר דייטש ייפגש בימים הקרובים עם מנהיגה הרוחני של "יחד" הרב מאיר מאזוז.

נקבע גם כי סיעת מאוחדים תחזיק בתיק הנוער הכולל את הטיפול בתנועות הנוער ובהן עזרא, בני עקיבא ואריאל, תדאג לבינוי, הרחבה ושיפוץ סניפי תנועות הנוער, ותטפל בתופעת הנוער הנושר בכל המגזרים.

גם בתחום התרבות והפנאי הובטח לציונות הדתית כי תקציב פעולות מורשת ישראל והתרבות היהודית יגדל פי חמישה מגובהו כיום ויותאם לגודלה של הציונות הדתית בהרכב האוכלוסייה בעיר.

חבר מועצת העיר קינג אמר "אנו גאים בתמיכתנו ביוסי דייטש לראשות העיר. דייטש הוא איש יושר ואמת. ההזדהות שלו עם צרכי הציונות הדתית וייהוד ירושלים מגיעה ממקום אמוני ועמוק. יש לנו אמון מלא ביכולתו של יוסי דייטש לרפא את הקרע בין העולם החרדי לציונות הדתית בירושלים ובכך גם תהיה בשורה ברמה הלאומית ובמדינת ישראל כולה, כאשר הוא יהיה בעז"ה ראש העיר הטוב ביותר שירושלים ידעה מאודה. אני קורא לכל אנשי הציונות הדתית להצטרף אלינו ולתמוך במאוחדים וביוסי דייטש, שמביא ניסיון משמעותי ורב שנים לטובת כלל תושבי ירושלים".

צילום: מאוחדים

צילום: מאוחדים