הכנסת אישרה את חוק הצלת המזון

החוק לעידוד תרומות מזון יפטור מאחריות לנזק שנגרם עקב התרומה. הוא אושר ברוב גדול וללא מתנגדים.

חזקי ברוך , י"ג בחשון תשע"ט

אורי מקלב
אורי מקלב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק עידוד תרומות מזון, של חברי הכנסת אורי מקלב וחיליק בר.

החוק קובע כי מי שתורם מזון לארגונים לחלוקת מזון, וכן ארגונים לחלוקת מזון המובילים, מחזיקים או מחלקים תרומות מזון, לא יישאו באחריות אזרחית או פלילית לנזק שנגרם עקב תרומת המזון, אם הם פעלו בהתאם להוראות כל דין החלות עליהם ולא התרשלו.

עוד נקבע בחוק כי שר הבריאות יעניק אחת לשנה אותות הוקרה לעסקים התורמים מזון לארגונים לחלוקת מזון על פי קריטריונים שיקבע.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "כ-25% מהאוכל שמכינים במסעדות, אולמות אירועים, חדרי אוכל מפעליים, בסיסים צבאיים, רשתות שיווק ובתי מלון – נזרק. הסיבה העיקרית לכך שמוסדות אלו אינם מוכנים לתרום את המזון במקום להשליכו לפח, היא החשש מחשיפה לתביעות".

"לפי חוק האחריות למוצרים פגומים, התש"ם–1980, האחריות לפיצויים על נזק גוף שנגרם כתוצאה מפגם במוצר, לרבות מזון, מוטלת על היצרן. כמו כן, נטל ההוכחה נופל על היצרן להוכיח כי הפגם נוצר לאחר שהמוצר יצא משליטתו. זהו נטל כבד אשר מביא לכך שבעלי המוסדות האמורים מעדיפים שלא להסתכן בתרומת המזון העודף", נאמר בנימוקים לחוק.

יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ אלי אלאלוף הסביר כי "החוק הזה הוא לא רק לעניים, אלא גם לאוכלוסייה שלא מצליחה למלא את צרכיה, והמערכת הממשלתית לא מצליחה להגיע אליהם. אני חייב לציין שאוי ואבוי לנו אם המהלך הזה יחליף את הממשלה, שחייבת לספק מזון לילדים שלנו במוסדות ומסגרות".

ח"כ אורי מקלב ציין בדיון במליאה כי "החוק הזה יעשה מהפכה בכל נושא השמדת מזון מבתי מלון, מסעדות, אולמות שמחה, שירותי קייטרינג ודומיהם, אוכל שיגיע לאלפי נזקקים מידי יום. לא מדובר בשאריות אלא אוכל שלא עבר את פתח המטבח ועדיין נמצא במגשים. מדובר בסכומים אדירים. אנחנו רוצים שבמקום שהאוכל יושלך לאשפה הוא יגיע לנזקקים. השחתת מזון זה נזק כלכלי וחברתי שבסופו של דבר גם משחית את הנפש".

ח"כ חיליק בר הוסיף כי "החוק החברתי החשוב הזה הוא בגדר מהפכה של ממש. אחרי שנים של עבודה, החוק מסדיר סוף סוף את תחום הצלת ותרומת המזון בישראל, ומסיר את עננת התביעה המרחפת מעל תורמי המזון. בכל שנה נזרקים כ-1.2 מיליון טון ובשווי של 8 מיליארד שקלים של מזון ראוי למאכל. אתם יודעים כמה ארוחות ערב, כמה משפחות וכמה ילדים אפשר להאכיל אפילו עם חצי מהכמות הזו? הצעת חוק זו גם מצילה מזון, גם מונעת בזבוז מזון וגם מעבירה אותו למי שידם אינה משגת".