קריית ארבע: יש חדש תחת השמש

אליהו ליבמן מציג כרטיס ביקור של רוח חדשה, עשייה והבנה עמוקה של האתגרים הניצבים בפניו, "ההבטחה הגדולה של מערכת הבחירות המקומית".

ערוץ 7 , י"ז בחשון תשע"ט

גם בקריית ארבע נערכים לבחירות המקומיות ביום שלישי הקרוב. בעיר הסמוכה לחברון נערך השבוע פאנל שבו התעמתו שלושת המועמדים לראשות המועצה אליעזר רודריג, מלאכי לוינגר ואליהו ליבמן.

קרית ארבע, עיר מורכבת עם מגוון מרהיב, חילונים, דתיים, עולים, קהילת בני המנשה ועוד, כולם ביחד מהווים פסיפס איכותי, מיקרו-קוסמוס של החברה הישראלית.

הדיון בפאנל התנהל בכבוד הדדי והמתמודדים ענו על השאלות בטוב טעם. חלק מהמשתתפים באירוע התלוננו על "קדנציה תקועה, על מצב סוציו-אקונומי נמוך, בעיות תחבורה, הגירה שלילית ועוד".

המתמודד אליהו ליבמן הדגיש בדבריו את הרצון הגדול לעשייה, "כשעמד מול הקהל אפשר היה לראות כמה ענווה וכמה כבוד לכל אחד יש לו זאת למרות שעמיתיו לדיון ניסו לגרור אותו למקומות נמוכים – נותר באמת שלו, בשיח החיובי ולא נסחף לשלילי", מספרים לערוץ 7 תומכיו.

אליהו, הוא בנו של הרב מנחם ליבמן זצ"ל, איש ספר, כריזמתי ובראש מעייניו - יושר ואחדות. "כבנו הבכור המשיך את הקו שהנחיל לו אביו ובכל משימותיו עד כה התמיד לחתור לאמת, ליושר ולשקיפות", אומרים התומכים.

ליבמן מוכר לתושבים בסיפור הגבורה בקרב הנורא בציר המתפללים עת הוא שימש כמפקד גדוד ההגנה המרחבית. ליבמן מכהן בשנים האחרונות כמנהל מחלקת הביטחון בחברון ומשמש כמזכיר הועדה המוניציפלית ומ"מ ראש המינהלת.

מלאכי תקף אותך וטען כי תוכנית הפעולה שלך מדומיינת, אז עכשיו כשאתה לא על הבמה, מה יש לך לומר?

גם פה כשאין מצלמות ותאורת במה, לא תשמע ממני מילה רעה שתגרום לפירוד. התוכנית שלי ושל חבריי לסיעה נבנתה בהשקעת מחשבה חסרת תקדים של צוות מקצועי שהורכב מכל תחומי העשייה, חינוך, חברה, תרבות, קהילה, תעשיה ועוד. לקרוא לתוכנית כזו מדומיינת היא להתעלם מהמציאות בשטח, לבחור לא להסתכל בעובדות בגובה העיניים, אני חוזר ואומר בע"ה כל מה שכתבתי מבוסס ואפעל ליישם אותו מתוך שיוויון לכולם.

ברשימה איתי יש איש יקר בעל נסיון רב בעשיה ציבורית, ישראל ברמסון אשר עוסק בחסד ומגיע עם היכרות מקסימלית בכל תחומי הוועדות והתנהלות המועצה ולמרות ההשקעה ולמען תושבי קרית ארבע בחר להסיר את המועמדות שלו מהריצה לראשות המועצהנתן בי את האמון ובחר להצטרף אליי הוא יחד עם חבר מועצה נוסף ישראל אזולאי, בזמן קצר הצלחתי לאחד סביבי קצוות שונים.

הצטרפו אליך לסיעה חברי סיעות שהיו חברי מועצה בקדנציה הקודמת, למה היית צריך את זה?


אני גאה שבפרק זמן קצר הצלחתי לאחד סביבי אנשים טובים ,מצוינים, בעלי עשייה, הנמנים על כל גווני האוכלוסייה השונים ומייצגים נאמנה את מחשבותיהם ורצונותיהם של תושבי הקריה. כואב לי לראות שראש המועצה המכהן צבע בצבעים קודרים אנשים יקרים, אנשי חסד שנותנים מעצמם לכלל מבלי להבדיל מאיזה רקע הם באים ומה דעותיהם. יכולתי להיות פסיבי ולהתעלם מהמצב החברתי שהשפיע באופן ישיר על מצב הצמיחה והתפתחות הקריה, להישאר באזור הנוחות שלי ולומר שפוליטיקה זה לא בשבילי. בחרתי להתמודד כי אני רואה בזה שליחות ומשימת השעה. איני תלוי באף אחד, לא חייב לאף אחד שהריץ אותי או מטעמו – אני מחוייב רק לתושבי קרית ארבע חברון.

בפאנל הדגיש ראש המועצה המכהן את יכולתו להביא תקציבים ממשרדי ממשלה, איך אתה תביא?

ברוך השם עשיתי בעבר פרויקטים רבים במועצה ובמנהלת הקשורים בהבאת תקציבים ושת"פ ישיר עם כל משרדי הממשלה הרלוונטים וגורמים שונים אחרים. לשמחתי, היכרותי עם כל הגורמים יאפשרו לי להביא בע"ה גם יותר. אנו בתקופת ממשלת ימין בה בכל יו"ש מקבלים הרבה יותר תקציבים וכשנציג ונפעל ביחד נוכל לממש את התוכניות ולבצען. אני נכנס לתפקיד הזה מתוך אחריות ציבורית גדולה.

נותרו ימים ספורים לפתיחת הקלפיות אבל אותנו מעניין תוצאות יום הבוחר. אני לא נביא, אבל מהקולות בשטח, מסקירה של הנתונים שהועברו מהמטות השונים וניתוח תמונת המצב – אליהו ליבמן מוביל מבין שלושת המועמדים ונהנה מתמיכה של 47% מקולות התושבים מול 41% למלאכי, 8% לרודריג ו4% שטרם קיבלו החלטה. אני מאחל שהטוב ינצח".