חוטובלי בחברון: להפסיק את המנדט של TIPH

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי סיירה בחברון עם ראשי היישוב היהודי. "ל-TIPH ישנה תרומה אחת והיא הוצאת דיבת ישראל רעה בעולם".

עדו בן פורת , כ"ג בחשון תשע"ט

סגנית השר חוטובלי בחברון
סגנית השר חוטובלי בחברון
צילום: ללא

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) סיירה היום (חמישי) בחברון לקראת שבת ''חיי שרה''.

חוטובלי שמעה מראשי הישוב היהודי בחברון טענות נגד פעילי ארגון TIPH שפועל באופן חד צדדי נגד האוכלוסיה היהודית ובעד האוכלוסייה הפלשתינית.

בסיור השתתפו ראש המטה הלאומי בליכוד נתן אנגלסמן, ראש מנהלת חברון אברהם בן יוסף, מנכ"ל הישוב היהודי בחברון אורי קרזן, דובר הישוב היהודי נעם ארנון וחברת מנהלת חברון אורית סטרוק.

"היחס אלינו הוא כאל גורם זר", אמרו אנשי חברון על פעילי TIPH. ''הם מצלמים כל פעולה שלנו ואף את הילדים למרות שאסור. לאחרונה היתה הפעלת אלימות נגד ילד יהודי בחברון". לדבריהם ישנם חיכוכים בין כוחות הארגון לכוחות הביטחון הישראליים על בסיס קבוע.

סגנית השר חוטובלי אמרה כי "המדינה מחדשת ל-TIPH מנדט מדי חצי שנה ואנשיו שנמצאים בשטח כדי לשמור על הסדר, וחוטאים לתפקידם כאשר הם מייצגים רק את הצד הפלשתיני ופוגעים באזרחים היהודיים.

"לגוף הזה ישנה תרומה אחת והיא הוצאת דיבת ישראל רעה בעולם, הם מתדרכים משלחות שמגיעות לאזור מחו"ל ונותנים תמונה מעוותת על ישראל. לכן פניתי לראש הממשלה והמלצתי שלא לחדש את המנדט שלהם בחברון. הגיע הזמן שארגון זמני זה יסיים את תפקידו", הוסיפה חוטובלי.

יגאל דילמוני, מ"מ מנכ"ל מועצת יש"ע שהצטרף לסגנית שר החוץ בסיור, אמר "כפי ששמענו השבוע ממפקד משטרת חברון, ארגון TIPH מפריע לעבודת המשטרה וכוחות הביטחון בחברון. אנחנו גם יודעים שהם פועלים לדה לגיטימציה של מדינת ישראל בעולם. כל הכבוד לסגנית השר ציפי חוטובלי שנרתמה לנושא ופנתה לראש הממשלה בבקשה להפסיק את פעילות הארגון בחברון. אנחנו קוראים לחברי הממשלה להעיף את TIPH".

שרה העצני כהן, יו"ר תנועת 'ישראל שלי' שהשתתפה אף היא בסיור, מסרה "אני מברכת את סגנית השר ציפי חוטובלי שהיא הסנונית הראשונה בהפסקת האבסורד שקוראים לו TIPH. הכוח שהובא לכאן באופן זמני במטרה לשמור על השלום התגלה ככוח אנטי ישראלי ואף אלים כלפי חיילי צה"ל והמתיישבים. זה בידיים שלנו להפסיק את המנדט שלו ולהגיד לו יפה תודה ושלום".