ח"כ חזן: דברי הוצאו מהקשרם

חבר הכנסת טוען בשיחה עם ערוץ 7 כי העימות המילולי שלו עם ח"כ אילן גילאון לא היה ניסיון ללגלג על נכותו.

חזקי ברוך , כ"ז בחשון תשע"ט

אורן חזן
אורן חזן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

עימות בין חברי הכנסת גילאון וחזן

ח"כ אורן חזן (הליכוד) מגיב בשיחה עם ערוץ 7 לתקרית שבה כינה את ח"כ אילן גילאון (מרצ) 'חצי בן אדם'. גילאון סובל מנכות ברגליו עקב מחלת פוליו בה לקה בצעירותו.

"גילאון קרא לי 'הגולם מפראג', עניתי לו שאני לא מתייחס למי שיש תרבות של חצי בן אדם. עכשיו הופכים את זה וטוענים שכאילו אמרתי משהו על הנכות שלו ומוצאים דברים מהקשרם. רק לחברי הכנסת מהשמאל מותר לקלל ולהשמיץ?", תהה חזן.

"במהלך דבריו של ח"כ אילן גילאון במליאה, הוטחו כלפיי העלבות קשות תוך כדי שהוא קורא לי בור ומכנה אותי גולם. תגובתי השקולה והרגועה לעלבונותיו הייתה שאני לא מתייחס לדבריו כיוון שהוא חצי בן אדם".

"תגובה זו נבעה בגלל התנהגותו השפלה ובשל כך שחבר הכנסת גילאון לאורך כל הקדנציה לא מפסיק לקלל, להכפיש ,להתבהם ולפגוע בי. מאחר והיו מי שניסו בכוח להוציא את דברי מהקשרם תוך שהם מכנים אותי, בהמה, אפס ושלל קללות שהדעת לא סובלת, עליתי והבהרתי כי דבריי נאמרו אך ורק ביחס להתנהגותו הבהמתית והנמוכה של ח"כ גלאון ולא לשום דבר אחר", הוסיף חזן.

חזן ביקש להתנצל בפני מי שנפגע מדבריו. "אם חלילה מישהו הבין אחרת, אני מתנצל. חשוב להבהיר כי מי שמקלל ומתבהם יחטוף ועל כך לא אתנצל. לקחת ביטוי שגור שבא במקום לקלל מישהו ולהגיד לו דברים גסים חזרה ולכנותו כמי שלא מתנהג כבנאדם, אלא חצי בנאדם ולהפוך זאת לאמירה נגד נכים זו פוליטיקה רעה, נמוכה והסתה לשמה. חשוב לציין - זו לא הפעם הראשונה שח"כים קוראים כלפיי קריאות שפלות וקללות במטרה לפגוע בי, וזו גם לא הפעם הראשונה בא אני משיב בחזרה 'חצי בן אדם'. אולם למען הסר כל ספק אבהיר חד וחלק כי אני רואה בכל בני האדם שווים בני שווים ללא יוצא מן הכלל".

נזכיר כי במהלך הדיון הסוער במליאת הכנסת הערב (שני) על חוק 'הנאמנות בתרבות' קרא ח"כ אורן חזן (הליכוד) לעבר ח"כ אילן גילאון (מרצ): 'אתה חצי בנאדם'. גילאון סובל מנכות ברגליו עקב מחלת פוליו בה לקה בצעירותו.

לאחר התבטאותו של חזן התעוררה מהומה במליאה. ח"כ חיליק בר דרש מסגן יו"ר הכנסת שניהל את הישיבה, ח"כ מאיר כהן, להרחיק את חזן מהאולם. "איך אתה מאפשר לו לקלל את כולם כאן?", תהה ח"כ בר.

ח"כ סתיו שפיר כתבה בחשבון הטוויטר שלה, "חבר הכנסת הבזוי מהליכוד שלא נקרא לו בשמו קרא עכשיו לאילן גילאון, חבר כנסת אמיץ וחכם שסובל מנכות - 'חצי אדם'".

"אם הוא לא עף מהליכוד בשעה הקרובה - זה פרצופה של המפלגה הזו. זו הדרך שהם רוצים להנהיג את ישראל. מבחיל", כתבה שפיר.

ממפלגת מרצ נמסר בתגובה, "האירוע השפל, הקטן והעלוב הזה - כלפי אחד האנשים האהודים והחביבים בכנסת, אילן גילאון, רק מעיד על תחתית החבית אליה הגיעה מפלגת השלטון עם חוק הנאמנות הלקקני. אנחנו נאמנים לתרבות ולתרבות הדיון וכופרים בצנזורה, בגסות ובלקקנות של הליכוד של השרה רגב ושל ח"כ חזן".