ליברמן ביטל פגישה עם המשפחות השכולות מהפיגוע בברקן

הפגישה בוטלה לאחר שהודלפה הקלטה משיחת טלפון שבה בישר קצין צה''ל למשפחתה של הנרצחת על ההחלטה להרוס רק חלק מבית המחבל הרוצח.

עדו בן פורת , כ"ט בחשון תשע"ט

אביה של קים יחזקאל ויוסי דגן בצעדת מחאה בברקן
אביה של קים יחזקאל ויוסי דגן בצעדת מחאה בברקן
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביטל את הפגישה שתוכננה בצהריים (רביעי) עם המשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהן זיו חג'בי וקים יחזקאל לבנגרונד הי"ד בפיגוע הרצחני באזור התעשייה ברקן.

ליברמן ביטל את הפגישה בשל העובדה שאחת המשפחות הדליפה לתקשורת שיחת טלפון שקיימה עם קצין בצה''ל. במהלך השיחה עדכן הקצין את המשפחה על ההחלטה להרוס רק חלק מבית המחבל הרוצח.

שר הביטחון שיגר מכתב למשפחות השכולות, ובו סיפר "ביקשתי לפגוש אתכם בנפש חפצה ומתוך כוונה כנה לשמוע וגם לעדכן אתכם במצוד אחר רוצח יקיריכם. הזמנתי למפגש נציגים בכירים מצה"ל ומהשב"כ, כדי להציג לכם באופן מעמיק ובלתי אמצעי את מאמצי מערכת הביטחון ללכידת המחבל ולהריסת ביתו.

''לצערי הרב, כאשר שיחה עם קצין צה"ל בדרגת סגן אלוף, שהתקשר אליכם בהנחייתי, מוקלטת ומודלפת לתקשורת, עם כל הצער וההבנה, לא ניתן לקיים שיח פתוח. לפיכך, הפגישה שתוכננה להיום לא תתקיים", כך ליברמן.

צעדת הלפידים לזכר נרצחי ברקן

מאות בני אדם השתתפו אמש (שלישי) במצעד לפידים שנערך בברקן לזכרם של קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד שנרצחו בפיגוע באזור התעשייה. הצועדים דרשו להגביר את קצב החיפושים אחר המחבל שביצע את הפיגוע, ולהביאו לדין.

אביה של קים הי"ד, רפי, אמר "עונש מוות למחבלים. אנחנו מבקשים. עונש מוות זה חובה. כספים להעביר לרשות הפלסטינית זו חוצפה. המחבלים האלה רוצים שלא נהיה פה. ובתגובה לזה אני אומר לך אדון ביבי אנחנו דורשים איזור תעשייה פה בשומרון. שילמדו לקח. כל דם שלנו שיישפך אתם תשלמו באדמה".

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, אמר כי המועצה דורשת מראש הממשלה לאשר הקמת איזור תעשייה לזכר קים וזיו. זו התשובה הציונית ההולמת לרצח, כלשונו. "אנחנו הגענו לכאן כדי לדרוש מהממשלה שלנו לצאת בפעולות תגמול כנגד הרשות הפלסטינית שמעודדת מממנת ושולחת את המחבלים האלה. שיראה העולם מול איזה ברברים נאלחים אנחנו עומדים. באנו לכאן כדי לומר אמירה ברורה - המחבלים ומי ששלחו אותו הם בני מוות".