עשרות אלפי סטודנטים ישבתו מיום שני

סטודנטים בשמונה מכללות ציבוריות יפסיקו להגיע למוסדות החל מיום שני.

אורלי הררי , ב' בכסלו תשע"ט

סטודנטים
סטודנטים
צילום: אייסטוק

התאחדות הסטודנטים הודיעה הערב (מוצאי שבת) כי החל מיום שני הסטודנטים בשמונה מכללות הציבוריות ישבתו ללא הגבלת זמן במחאה על שביתת הסגל הבכיר שנכנסת מחר (ראשון) לשבוע הרביעי שלה.

מדובר על מכללות ספיר, הדסה, המכון הטכנולוגי חולון, האקדמית תל אביב-יפו, המכללה להנדסה עזריאלי, המרכז האקדמי לב, המרכז האקדמי רופין והמכללה האקדמית כנרת. במכללות אלו לומדים כ-30,000 סטודנטים שרוב השיעורים שלהם מתחילת השנה לא נערכו.

ביום חמישי האחרון התקיימו הפגנות בכמה מוקדים רחבי הארץ, בהם משרדי הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה, מחוץ למשרד האוצר, ובכמה מהמכללות השובתות.

"החלטנו להוריד את הכפפות, ולהפסיק להיות בני ערובה", אמר רם שפע, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית. "על אף שבחמישי האחרון הצלחנו לייצר פתח למשא ומתן, הצדדים טרם הגיעו להבנות ונראה שהם בוחרים לסכן את כל הסמסטר, ואת זה אנחנו לא נאפשר. אנחנו יוצאים בקריאה ברורה לכל המרצים - מרגע שהתחייבתם מולנו באופן כתוב להיצמד להסכם העקרונות, פרצנו עבורכם את הדרך למו"מ ובכך הוכחנו בפניכם שחשוב לנו לחזק את התנאים והזכויות שלכם. עכשיו תורכם להסיר את איום השביתה ולהוכיח לנו שעתיד הסמסטר שלנו חשוב גם לכם".

"ביום שלישי נעלה כולנו לירושלים להפגנה ארצית מול משרדי המועצה להשכלה הגבוהה. אני קורא לוות"ת ולאוצר - קחו אחריות, עזרו לנו לשוב לספסל הלימודים מהר ככל הניתן".