אריה קינג מסמן מטרה: תיק התכנון והבנייה

יו"ר סיעת "מאוחדים" משוכנע שמשה ליאון יתגמל את הציונות הדתית שסייעה לו בסיבוב השני, "נרגיש את השינוי כבר בחודשים הקרובים".

בני טוקר , ז' בכסלו תשע"ט

אריה קינג
אריה קינג
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אריה קינג, יו"ר סיעת מאוחדים במועצת העיר ירושלים, שמח על בחירתו של משה ליאון ומקווה כי הציונות הדתית תתוגמל על הסיוע לניצחונו של ראש העיר החדש.

בשיחה עם ערוץ 7 הזכיר קינג כי "בסיבוב השני של הבחירות העברנו את התמיכה לליאון לאחר שיוסי דייטש לא נבחר. היינו לצידו במשך שבועיים בכל הקמפיין, התגייסנו להצלחתו עד לחגיגות.

"בסיבוב הראשון קיבלנו קצת יותר מ-12 אלף קולות ואנחנו יודעים לומר ש-90 אחוז מהם נענו לקריאה והצביעו לליאון בסיבוב השני. כידוע ליאון ניצח את ברקוביץ בפער של 3000 קולות כך שאין ספק שהעשרת אלפים קולות שלנו בסיבוב השני סייעו לו להגיע לניצחון".

קינג מופתע מהחסידויות בירושלים שלא הצביעו לליאון על אף ההסכם בין קינג לאגודת ישראל. "הם הפתיעו אותנו מאוד לרעה לאחר שבסיבוב הראשון היה לנו הסכם עם אנשי אגודת ישראל שאנחנו תומכים ביוסי דייטש ועל פי ההסכם אם בסיבוב השני יוסי דייטש לא עולה כולנו תומכים במשה ליאון.

"שילמנו על זה מחיר כי חלק לא רצו להצביע עבורנו כיון שאנחנו תומכים במועמד חרדי אבל הסכמנו לשלם את המחיר. ולכן הופתענו לרעה בסיבוב השני כאשר אגודת ישראל הורתה על שב ואל תעשה כאשר אני יודע שחלקים מהם הצביעו אפילו לברקוביץ שהיה חוד החנית במגמה לחילון העיר. זו הייתה יריקה בפרצוף שלי ושל דב קלמנוביץ. המהלך שלנו לתמיכה בסיבוב השני במשה ליאון היה בידיעתם ובאישורם של אנשי אגודת ישראל והם החליטו לשבור לברקוביץ, אנחנו יודעים על קלפיות של גור שהצביעו לברקוביץ".

להערכתו משה ליאון יכיר על כך טובה לציונות הדתית, "ברור לכל אחד שלא הגיוני שיהיה מצב שאנחנו שהבאנו לליאון את השטח, שרצנו למענו בכל השכונות הדתיות, ובכל לוחות המודעות ראו את התמונה שלי ושל קלמנוביץ' קוראים להצביע עבורו. לכן אני לא רואה מצב שליאון ילך לתגמל את החסידויות שהלכו נגד ולא הצביעו לו או שייתן להם יותר ממה שייתן לנו.

"אני לא רואה מצב שמשה ליאון, איש הציונות הדתית שנבחר בזכות הציונות הדתית, יתעדף את החסידויות שקיבלו רק 3 מנדטים. אם אתה שואל אותי מה אני רוצה לקבל, זה את תיק התכנון ובנייה, בזה אוכל לעזור לירושלים יותר מרוב חברי המועצה. יש לי ניסיון בקידום תכניות בבניה במזרח ירושלים אבל לא סגרנו עדיין שום דבר".

"לראשונה עומד בראשות ירושלים איש שלנו וזאת בשורה גדולה מאוד, ואני חושב שזה גם מצביע על מה שהולך לקרות פה בחמש שנים הקרובות בכל מה שקשור להתנהלות עיריית ירושלים, בתפקידים בכירים בהנהלת העיר, במועצת העיר, ובעזרת ה' אנחנו נרגיש את השינוי כבר בחודשים הקרובים בתקציב 2019".