כצל'ה: כל האמת על טיסת השבת של אל על

נוסע נוסף בטיסת אל על שנחתה באתונה הוא יו"ר קבוצת ערוץ 7 כצל'ה שדוחה בתוקף את הדיווחים על אלימות, "השמצות ועלילת דם".

עוזי ברוך , ט' בכסלו תשע"ט

כצל'ה עם הרב סורוצקין באתונה
כצל'ה עם הרב סורוצקין באתונה
צילום: ללא קרדיט

נוסע נוסף בטיסת אל על שנחתה ביום שישי באתונה הוא יו"ר קבוצת ערוץ 7, יעקב (כצל'ה) כץ.

הטיסה, שיצאה באיחור מניו יורק, נאלצה לנחות באתונה מחשש כי תגיע לשטח ישראל לאחר כניסת השבת.

"הייתה שבת מרגשת", אמר כצל'ה, "שבת של כולם, עמך בית ישראל, ספרדים אשכנזים חסידים ליטאים ירושלמים עולים, הייתה שמחה, שירה וריקודים".

"כולם התגברו על הצער. שמו אותנו במלון מצויין וחב"ד עשו עבודה נהדרת. השליח מנדל הנדל הכין בארבע שעות התראה אוכל למאה וחמישים איש".

כצל'ה דחה בראיון את הדיווחים בתקשורת על השתוללות של חרדים במטוס ואמר כי מטבע הדברים היה מתח גדול אך בטח לא התפרעויות ולא הרמת ידיים.

"כל הוצאת השם רע על הציבור החרדי והדתי שהיו במטוס אלו דברי שקר ובלע שלא היו ולא נבראו. אמנם היה מתח גדול כי אל על פישלה והדיילים והדיילות הגיעו באיחור למטוס. כל הנוסעים ידעו שיש שלג והקדימו לבוא לשדה התעופה - והצוות הגיע באיחור של שלוש שעות. הפשלה מתחילה באל על ומסתיימת באל על", מספר כצל'ה.

לדבריו, "זה נכון שנוצר מתח, כי היינו כלואים שלוש שעות במטוס והטייס נאלץ להגיד דברים שלא היו אמת, ביניהם שנגיע שעתיים או שעה לפני שבת ויש לו מסלול שמקצר את הטיסה. אנשים כבר ידעו שאם יוצאים זה מאה אחוז חילול שבת. אז הדתיים והחרדים פנו לדיילים ולטייסים, גם בהרמת קול ובתקיפות, והבהירו שלא רוצים לחלל שבת. לא היתה שם שום הרמת ידיים".

הוא הציע לחברת אל על שלא להגיש תלונות במשטרה ולנסות להגיע להבנות עם הציבור החרדי על מנת לסיים את הפרשה.

"אם חברת אל על תגיש תלונה במשטרה, יש מאות אנשים שיעידו אחרת. אני עצמי אעיד ואומר שזה היה שקר. הטייס שיקר לאורך כל הדרך. הוא אמר לנו שהוא חוזר לשער ובמקום זה הוא המריא. טבעי שיותר מ-160 איש שומרי שבת, יהיו כמה שירימו קול. כל היתר זו עלילת שקר - ואם אל על יעשו טעות ויגישו תלונות, הם יאבדו את הציבור הדתי והחרדי".

עבור כצ'לה אחרי שבועות של הכנה לקראת הדינר השנתי של ישיבת בית אל בניו יורק, זו היתה אמורה להיות שבת נדירה עם משפחתו בישראל בתקופה האחרונה. "אשתי חזקה וכולנו גיבורים. שאלה יהיו הצרות של עם ישראל. שיורידו אותנו באתונה ונלך לבית מלון חמישה כוכבים ונשיר ונהיה בשבת עם חב"ד ביחד. שאלה יהיו הייסורים שלנו".

"מחר בלילה אני טס בחזרה כי צריך להתארגן לקראת הדינר התורני הציוני הגדול ביותר במזרח ארה"ב בהשתתפות 1,200 אנשים, ובזכותו אנחנו בונים את המוסדות שלנו בראשות הרב זלמן מלמד שליט"א".