שקי מלט חוסמים את הכניסה לירושלים

עובדי מלט הר טוב מפגינים בכניסה לעיר בדרישה להטיל "היטל היצף" על ייבוא מלט מטורקיה, ולמנוע את קריסת המפעלים בארץ.

חזקי ברוך , י"ז בכסלו תשע"ט

מחאת עובדי המלט בירושלים
מחאת עובדי המלט בירושלים
צילום: דוברות המשטרה

הכניסה והיציאה מירושלים באזור גשר המיתרים חסומה לתנועה בעקבות מחאת עובדי מלט הר טוב המתקיימת במקום.

המפגינים שפכו על הכביש שקי מלט כחלק מהמחאה. השוטרים מכוונים את התנועה לכביש מנהרת הארזים. המשטרה ממליצה לנהגים לנסוע בדרכים חלופיות.

עובדי מלט הר טוב מקיימים מזה מספר שבועות מחאה בדרישה להטיל "היטל היצף" על ייבוא מלט מטורקיה, ולמנוע את קריסת המפעלים בארץ.

בשבוע שעבר פנה נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, לשר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, וביקש מהם לדחות באופן גורף את המלצות הועדה המייעצת להיטלי סחר, שקראה שלא להטיל היטלי היצף על יבוא של מלט בהיצף לישראל.

לדבריו, "החלטה משדרת מסר לפיו במדינת ישראל 2018 חוק הוא בגדר המלצה בלבד- והפרתו, אפשרית וראויה אם היא מגשימה מטרה פופוליסטית לטווח קצר. זאת תוך רמיסה גסה של המשק המקומי וקיום סחר לא הוגן".

יבואני המלט מסרו בתגובה להפגנה וחסימת הכניסה לירושלים, "בהתאם למדיניות משרדי האוצר והכלכלה, מאז פתיחת התחרות בתחום המלט והבטון ירדו המחירים בכ-30%, למרות התנגדות מונופול המלט ושלוחיו. המרוויחים הגדולים מירידת המחירים הם הציבור הרחב, רוכשי הדירות ותקציב המדינה, שחסכו מיליארדי שקלים. זאת, כפי שקבעה הוועדה, מבלי שיגרם נזק לתעשייה המקומית. נמשיך לקדם את מדיניות ממשלת ישראל להורדת יוקר המחיה ולהקלה על הזוגות הצעירים".