אל על יורדת מהעץ
טיסת השבת: הפיצוי - כרטיס לאירופה

בחברת אל על אמרו הבוקר: "אנו מבקשים להבהיר כי לא הטלנו דופי או אשם בציבור החילוני, הדתי או החרדי, באירועים עליהם דווח"

מיכל לוי , י"ח בכסלו תשע"ט

אל על
אל על
Flash 90

כדי להביא לסיום משבר 'טיסת השבת', הודיעה הבוקר (שני) חברת אל על כי תעניק כרטיס טיסה הלוך ושוב לאירופה לכלל נוסעי טיסת 002 מניו יורק לתל אביב בתאריך 15.11, נוכח האי הנוחות שנגרמה.

"חברת אל על החליטה להעניק כרטיס טיסה הלוך ושוב לאירופה לכלל 400 נוסעי טיסה 002 מניו יורק לתל-אביב מתאריך 15 בנובמבר, נוכח אי הנוחות שנגרמה ללקוחות החברה", נמסר מ'אל על'.

בחברה הבהירו כי לא הטילו דופי בחברה החרדית כפי שנטען. "בנוסף מוצאת החברה לנכון לחזור ולהבהיר, כפי שכבר הבהירה בהודעה לתקשורת ביום 19 בנובמבר, כי היא לא הטילה אשם בציבור החילוני הדתי או החרדי באירועים עליהם דווח. כל פרסום אחר לא נעשה על דעת אל על".

"אל על אינה מבחינה בהשתייכות לקוחותיה למגזר, מגדר או לאום כלשהו", הובהר.

כמו כן טרחה אל על לגבות את עובדיה. "הנהלת אל על מגבה ומוקירה את אנשי צוות האוויר והקרקע שפעלו בטיסה זו באופן מעורר הערכה".

אמש, לאחר שאיים ביצירת חרם על חברת התעופה אל-על, ראש מוסדות 'עטרת שלמה' הרב שלום בער סורוצקין וקומץ עסקנים נוספים התאספו בכניסה לנתב"ג וקרעו את כרטיסי הפלטינום ממועדון 'הנוסע המתמיד' של אל על .

סורוצקין אמר "הציפיה היא שראשי החברה יכירו בהתנהלות הבעייתית באותה טיסה ובמסע ההסתה השקרי שהתחולל בעקבותיה, ויפרסמו התנצלות על עוגמת הנפש וההשחרה שנגרמה לציבור החרדי".

לדבריו, למעלה מ-180 מנהלי מוסדות החליטו לפי שעה להחרים את אל על ולהחזיר את כרטיסי 'הנוסע המתמיד' שלהם.