ניר ברקת הגיש תביעת דיבה נגד התאגיד "כאן"

בתאגיד "כאן" שודרה כתבה שבה נטען כי תמיכת ברקת במשה ליאון הותנתה בתמיכה של סניף הליכוד בברקת בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד.

חזקי ברוך , י"ט בכסלו תשע"ט

ניר ברקת
ניר ברקת
צילום: ג'קי לוי

ראש העיר ירושלים ניר ברקת הגיש תביעת לשון הרע נגד תאגיד השידור ״כאן״ בעקבות שידור כתבה שבה נטען כי תמיכתו של ברקת במשה ליאון בסיבוב השני של הבחירות המוניציפאליות הותנתה בתמיכה מצד סניף הליכוד המקומי בברקת בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד.

לטענת ברקת, טענה זו היא שקר מוחלט ושמועה חסרת כל שחר שאין דבר העומד מאחוריה.

"מתוך ידיעה זו ניתן להבין, ולו במרומז כי ניר ברקת מוכר בצורה צינית ונלוזה את עתיד ירושלים בירת ישראל על מנת לקושש כמה קולות בקרב מתפקדי הליכוד", נאמר בכתב התביעה.

משכך פנה ברקת לערכאה משפטית והגיש באמצעות משרד עורכי הדין ויינברגר ברטנטל תביעת דיבה על סך 150,000 שקלים חדשים לבית משפט השלום בירושלים, בתואנה על הוצאת לשון הרע.

מטעמו של ברקת נמסר: ״ירושלים איננה עומדת, ומעולם לא עמדה, למכירה. הדבר היחיד שעמד לנגד עיניו של ניר ברקת, כפי שעמד במשך חמש-עשרה שנות שליחותו הציבורית בירושלים בירת ישראל, בהן שירת את הציבור מבלי לבקש דבר בתמורה - היא טובת העיר ירושלים ותושביה״.

עוד נמסר כי ״בשום שלב לאורך מערכת הבחירות לא היה דבר שהובטח בתמורה לתמיכתו של ברקת במי מהמועמדים לראשות העיר ירושלים, יושרו וערכיו של ברקת עומדים מעל כל שיקול ומשכך פנה לערכאות משפטיות״.

מהתאגיד ''כאן'' נמסר בתגובה כי ''הנושא בהליך משפטי''.