דיווח: הלוחמים התחזו לעובדי סיוע רפואי

האינדיפנדנט הבריטי מדווח מפי אנשי חמאס ברצועת עזה, כי לוחמי צה"ל שהיו מעורבים במבצע שהסתבך עשו שימוש בזהויות של תושבי הרצועה.

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תשע"ט

זירת האירוע בעזה. ארכיון
זירת האירוע בעזה. ארכיון
צילום: רויטרס

עיתון ה"אינדיפנדנט" הבריטי דיווח אמש מפי אנשי חמאס בעזה כי הכוח המיוחד של צה"ל שפעל ברצועת עזה בחודש שעבר במבצע שהסתבך, התחזה לקבוצה של עובדי סיוע רפואי.

על פי הדיווח, הלוחמים שהשתתפו במבצע, במהלכו כזכור נהרג סא"ל מ' ונפצע לוחם נוסף, השתמשו בתעודות זהות "מפורטות אך מזויפות" של אזרחים אמיתיים המתגוררים ברצועת עזה, ואולי אך נכנסו לרצועה דרך מעבר רשמי.

חאזם קאסם, דובר חמאס, אמר כי "היו להם תעודות זהות מפורטות אך מזויפות של תושבי עזה שנמצאו [בתוך ההריסות]". חמאס חקר את התושבים שבזהותם נעשה שימוש, אך לא היה להם שמץ של מושג על השימוש שנעשה בשמם.

"[היחידה הישראלית] התחזה לעובדי ארגונים לא ממשלתיים, היו גם נשים במכונית", הוסיף הדובר.

עם זאת, בכיר חמאס הכחיש את הדיווחים האחרונים ב"וואלה" ובחדשות הטלוויזיה הישראלית, כי החוליה הישראלית הקימה והפעילה ארגון לא-ממשלתי בתוך עזה.

עם זאת, גורם נוסף בחמאס, שביקש להישאר אנונימי, אמר כי הכוח הישראלי נכנס לעזה כדי להחליף מכשירי האזנה ומעקב.

חוקר המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, יוני בן מנחם מעדכן כי ארגון החמאס פרסם את שם הקוד של המבצע לחשיפת הרשת הישראלית – "חוד החרב", שמו.

במקביל, במסגרת הלוחמה הפסיכולוגית נגד ישראל הודיע משרד הפנים של חמאס במסע"ת כי בית דין צבאי בעזה גזר עונש מוות על 6 משתפי פעולה עם ישראל ועוד עונשי מאסר שיעמדו על בין 6- 15 שנים עם עבודת פרך וכן על 8 משתפי פעולה נוספים שמסרו מידע וסייעו לישראל נגד חמאס.