ויראלי: אני אישה ואני לא שובתת

הפוסט של ד"ר רונית דרור קורא תיגר על טענות ארגוני הנשים, לקראת השביתה שהוכרזה למחר.

גיל רונן , כ"ה בכסלו תשע"ט

רונית דרור
רונית דרור
צילום: Flea Studio

פוסט של ד"ר רונית דרור אשר קורא תיגר על טענות ארגוני הנשים לגבי אלימות נגד נשים בישראל הפך ויראלי, ושותף כבר יותר מ-1,300 פעמים במהלך יממה.

"השבוע עומדות להשתתף עשרות אלפי נשים בשביתה בלי להבין עד הסוף למה וזאת משום שמוסתרים מהן ומהציבור נתוני האמת והמספרים האמתיים", כתבה דרור – עובדת סוציאלית וחוקרת אלימות במשפחה אשר עומדת בראש ארגון "לצדכם", המסייע לגברים.

"ארגוני הנשים טוענים ש'אישה אחת מכל חמש זקוקה למקלט לנשים מוכות' ש'נשים על הכוונת 'שלכל אישה יש שם' ומכוונות לכך שנשים חיות במדינה לא מוגנת מבני-הזוג".

דרור הסבירה שמתוך 22 הנשים שנרצחו השנה, 7 נרצחו על ידי בני זוגן.

"שלוש הן אימהות שנרצחו על ידי בניהן נפגעי הנפש. וכל שאר הנשים נרצחו על ידי מסתננים, מסיבות פליליות, על רקע 'כבוד משפחה' (בלי כבוד) בת רצחה את אימא שלה בטבריה והתאבדה. כן גם הרוצחת נספרה כנרצחת. מאמינים?

"בשבוע שעבר נרצחו שתי נערות אחת על ידי מסתנן, ככל הנראה אביה החורג והשנייה מכפר בגליל , עדיין לא ברור מי הרוצח. מדובר בכל מיני רוצחים מתועבים ונרצחות קורבנות אבל מתופעות חברתיות שונות ועצובות.

"שיהיה ברור, עד כמה שנרצה ככל הנראה לא נוכל למגר לחלוטין רצח של נשים וככל הנראה גם רצח של גברים, והם גם נרצחים כאן בישראל, כולל נערים ובמספרים גבוהים. ומבחינה סטטיסטית 80% מהנרצחים הם גברים בכל שנה.

"להזכירכם גם הגברים כאן הם הבנים האחים שלנו והחילים ששומרים עלינו. אבל יש מי שיש לו אינטרס להציג אתכם הגברים כאלימים, מטרידים, אנסים ורוצחים פוטנציאלים ואותנו הנשים, כטרף שלכם.

"ובכלל לא משנה שבחמישים השנים האחרונות אנו יודעים ממאות מחקרים שעורכים על אלימות בין בני זוג שנשים אלימות כמו גברים ורוב הזוגות האלימים, בדרך כלל אלימים זה כלפי זה.

"אנחנו גם יודעים כמובן שהנראות של האלימות קשה יותר בקרב נשים, כי גברים חזקים יותר פיזית. ומה הסיבה שהנתונים הללו מוסתרים מאתנו? הסיבה פשוטה. 1000 ארגוני נשים שמרביתן זוכות בתקציבי ענק של מיליוני שקלים שלא לדבר על כח פוליטי. הן חייבות לשמר את התפיסה שנשים הן קורבנות וגברים אלימים. איך אחרת הן יבואו בתלונות לראש הממשלה על שלא העביר את התקציב?"