משה זר: ההסדרה היתה צריכה להיות לפני עשרים שנה

משה זר מברך על הצעת החוק שתסדיר בעוד כשנתיים את חוות ורמת גלעד שהוקמו על שם בנו, "נגמר העידן של מתחת לשולחן".

בני טוקר , י' בטבת תשע"ט

משה זר
משה זר
צילום: יוני קמפינסקי

משה זר מברך בערוץ 7 את ח"כ בצלאל סמוטריץ' ואת יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט שבתמיכתם וביוזמתם אושרה בוועדת השרים לחקיקה הצעת החוק שתסדיר בתוך שנתיים 66 מאחזים ביו"ש ביניהם חוות גלעד ורמת גלעד שהוקמו על שם בנו הנרצח גלעד הי"ד.

"זו הצעת חוק נהדרת וישר כוח למציעים. חבל שזה רק עוד שנתיים, זה היה צריך להיות לפני עשרים שנה", אמר.

לדבריו הסדרת המאחזים תאפשר בנייה חוקית וגלויה, "אם החוק יעבור בכנסת תיפתח הדרך הנכונה המוסרית והצודקת לקבל את הקרקעות שקנינו או קרקעות שהם אדמת מדינה. עד היום שמו לנו מקלות בגלגלים וניסו לעצור את הרישום של הקרקעות עכשיו נוכל בעזרת השם להמשיך ליישב את ארץ ישראל. יש לנו תכניות ורמת גלעד וחוות גלעד יכולים להפוך ליישובים גדולים בהיתר וברשות ולא מתחת לשולחן. כשגלעד בננו נרצח הבטחתי לעצמי להקים שישה יישובים על שמו אז יש כבר שניים עכשיו צריכים להקים עוד ארבעה".

זר מוסיף כי במדינת חוק אמתית הצעת החוק הזאת הייתה מתייתרת, "כל סוגיית הקרקעות ביו"ש נידונה בצורה לא שוויונית, עם היהודים מדקדקים על קוצו של נייר כדי להוכיח בעלות ואילו עם הפלשתינים מספיק שהם אומרים שהקרקע שלי או באמצעות משפטנים מאגודות שונות וכבר מקבלים את הטענה שלהם בלי שום ראיה משפטית, היו צריכים לשלוח אותם הביתה".