נתניהו:
נמשיך לפעול נגד התבססות אירן בסוריה

נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה להחלטת טראמפ, "אני מבקש להרגיע את המודאגים, שיתוף הפעולה שלנו עם ארצות הברית נמשך במלוא עוזו".

ערוץ 7 , ט"ו בטבת תשע"ט

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה
נתניהו בפתח ישיבת הממשלה
צילום: חזקי ברוך

נתניהו: נמשיך לפעול נגד התבססות אירן בסוריה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה השבועית להחלטת טראמפ להוציא את חיילי ארה"ב מסוריה.

"ההחלטה להוציא את 2,000 חיילי ארה"ב מסוריה לא תשנה את המדיניות העקבית שלנו. אנחנו נמשיך לפעול נגד הניסיון של איראן להתבסס צבאית בסוריה, ובמידת הצורך אף נרחיב את פעולתנו שם", ציין נתניהו.

"אני מבקש להרגיע את המודאגים, שיתוף הפעולה שלנו עם ארצות הברית נמשך במלוא עוזו ומתבצע בתחומים רבים. בתחום המבצעי, בתחום המודיעיני ובתחומים ביטחוניים רבים נוספים", הוסיף ראש הממשלה.

לדבריו, "בגבול הלבנון מבצע מגן צפוני מבצע מגן צפוני ימשך בשבועות הקרובים כדי לשלול מחיזבאללה את יכולת הפעולה שלו".

לקראת הסקירה בנושא הבניה הבלתי חוקית במגזר הערבי אמר נתניהו, "לפני שלוש שנים החלטנו בממשלה שנדרש שינוי יסודי באופן האכיפה של חוקי התכנון והבנייה ולראשונה מאז שנות ה-60 הנהגנו רפורמה, ששינתה מהיסוד את האכיפה בחוקי התכנון והבנייה. מאז כניסת החוק לתוקף הגדלנו במאות אחוזים את האכיפה נגד בנייה בלתי חוקית ואנחנו כבר רואים ירידה של עשרות אחוזים בעבירות בנייה חדשות".

"אמרתי אז שלא נאפשר שתי מדינות בישראל: מדינת חוק ומדינת המערב הפרוע. אנחנו אוכפים את החוק היום גם במערב הפרוע, ולשמחתי אני יכול לומר לכם שהוא הרבה פחות פרוע. אנחנו נשמע סקירה על הפעולות האלה ונמשיך לעקוב אחר הביצוע", הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו סיפר עוד כי בסוף השבוע הוא יצא לביקור בברזיל, במהלכו יפגש עם נשיא ברזיל החדש ז'איר בולסנארו, "ברזיל הוא שוק חדש ענק, כמעט רבע מיליארד בני אדם. פתיחת השוק העצום הזה תייצר מקומות עבודה חדשים ותייצר צמיחה בכלכלת ישראל".

ראש הממשלה הדגיש כי הביקור מסמן מפנה ביחיסים בין ישראל לברזיל, המדינה הגדולה ביותר בדרום אמריקה, "צעד אחר צעד, בעקביות ובשיטתיות אנחנו הופכים את ישראל לכוח עולמי עולה".