לראשונה: אוהדי בית"ר יגיעו לסכנין

אחרי שנים בהן גם כשהורשו להגיע למשחקי החוץ בסכנין, הם עשו זאת דרך שבילי עפר ותחת אבטחה כבדה, אוהדי בית"ר קיבלו בשורה טובה

נרי וייס , כ"ו בטבת תשע"ט

אוהדי בית"ר (ארכיון)
אוהדי בית"ר (ארכיון)
צילום: פלאש 90

כבר לא כגנבים בלילה. שנים רבות לא יכלו אוהדי בית"ר ירושלים להגיע ולעודד את קבוצתם במשחק החוץ שלה באצטדיון דוחא שבסכנין. היה זה לאחר שבשל מקרי עבר בין שני מחנות האוהדים היריבים, החליטו בקרב שתי הקבוצות ובמנהלת הליגות בכדורגל לאסור על הגעת אוהדי הקבוצה האורחת למשחקים בין השתיים.

ואז הגיע משה חוגג, הבעלים החדש של בית"ר ירושלים, וכבר ביומו הראשון החליט לשנות את היחס אל האוהדים מקצה לקצה.

מיד עם היכנסו לבעלות המועדון הירושלמי, פנה חוגג לראשי הקבוצה הערבית ולמנהלת ליגת העל בכדורגל לשנות את ההחלטה ולהתיר הגעתם של אוהדי שתי הקבוצות למשחקים ביניהן.

ב-6 בספטמבר הודיעו על כך ראשי הקבוצות ומנהלת הליגות במסיבת עיתונאים חגיגית ובסיבוב הראשון אכן הגיעו אל הבירה מאות מאוהדי סכנין, במשחק שהסתיים בניצחון הירושלמים בתוצאה 2:3.

במוצאי השבת הקרובה יהיה זה תורה של בית"ר להתארח אצל הקבוצה מהמגזר הערבי, כשזו תגיע לאצטדיון דוחא שבסכנין במסגרת המחזור ה-17 בליגת העל בכדורגל.

כתוצאה מההחלטה של חוגג וראשי מנהלת הליגה, אל המשחק בין שתי הקבוצות הנמצאות בתחתית טבלת ליגת העל בכדורגל, יגיעו לראשונה מזה זמן רב גם אוהדי הקבוצה הירושלמית. אם זה לא מספיק, שאחרי שנים בהן לא הגיעו אל משחקי החוץ בסכנין, יגיעו האוהדים הבית"רים, אזי שבהנהלת הקבוצה פעלו רבות גם בדרכי ההגעה והחניה לטובת האוהדים הירושלמים.

לפני שנאסר עליהם להגיע אל משחקי החוץ בסכנין, הגיעו האוהדים הירושלמים למשחקים בסכנין תחת אבטחה כבדה וצמודה, כשאלה מחנים את רכביהם בפארק אוסטרליה הסמוך לסכנין ומשם נכנסו אל העיר רק באוטובוסים תחת אבטחה צמודה, דבר שגרר כאוס ואין ספור סיקורים תקשורתיים שהיו הרבה מעבר לכדורגל.

כעת, לראשונה, יוכלו האוהדים הבית"רים להגיע עם רכביהם כמו לכל משחק בליגת העל בכדורגל, ישירות לחניית האצטדיון, זאת בזכות התערבות של הנהלת המועדון הירושלמי.

בבית"ר אמרו כי "אנו שמחים להודיע כי לראשונה יוכלו אוהדי הקבוצה אשר ילוו אותנו במשחק החוץ מול בני סכנין להגיע ישירות ובאופן עצמאי לחנייה בסמוך לאצטדיון, דרך הכבישים הראשיים.
הנהלת המועדון והנהלת המארחת, בעזרת היחידה למניעת אלימות בספורט ומשטרת "משגב", התגייסו לאפשר את המהלך הזה מתוך הבנה כי כבר הוכח במפגש בין שני המועדונים בסיבוב הקודם שאפשר לקיים משחק באווירה ספורטיבית ללא מתח מיותר בנוכחות קהלי שתי הקבוצות. שוטרים יהיו פרוסים לאורך הצירים כדי לכוון את המגיעים לסכנין".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il