פולין: אסון ב"חדר בריחה"

חמש נערות פולניות נספו בשריפה שפרצה בחדר בריחה בעיר קושאלין בצפון פולין, כאשר חגגו יום הולדת במקום. בעיר הוכרז יום אבל.

ניסן צור , כ"ח בטבת תשע"ט

Escape Room
Escape Room
צילום: אייסטוק

אסון בפולין: חמש נערות בנות 15 שחגגו יום הולדת ב"חדר בריחה" בעיר קושאלין בצפון-מערב פולין נספו ביום שישי בערב לאחר ששריפה פרצה במקום.

המשטרה המקומית חוקרת כיצד פרצה השריפה סביב השעה 17:00 בערב שישי ומדוע הדלת של חדר הבריחה נותרה נעולה וחמש הנערות לא הצליחו להימלט ונשרפו למוות. בעקבות האסון, הודיע ראש העיר של קושאלין, פיוטר ידלינסקי, כי ביום ראשון יוכרז יום אבל בעיר.

"קורבנות הטרגדיה הזו הן ילדות בנות 15 שחגגו יום הולדת במקום" סיפר שר הפנים הפולני, יואכים ברודז'ינסקי. הוא הוסיף כי בעקבות האסון הורה למכבי האש בפולין לבצע בדיקה של כל חדרי הבריחה במדינה, על מנת למנוע אסונות דומים בעתיד.

בכל חדר בריחה חייב להיות מנהל אחראי המסוגל לבטל את הנעילה של חדר הבריחה ולאפשר לאנשים לצאת. אנו נבדוק מדוע זה לא קרה כאן, ונוודא שבכל חדר בריחה זה יהיה בעתיד" אמר דובר מכבי האש בפולין, תומאש קוביאק. הוא סיפר גם כי בתוך חדר הבריחה הנעול והשרוף נמצאו גופותיהן של חמש הנערות, כאשר עוד צעיר בן 25 אושפז כאשר הוא במצב קשה מאוד וסובל מכוויות קשות בכל חלקי גופו.

חדרי הבריחה נחשבים למשחק פופולרי מאוד בפולין, כאשר השחקנים נמצאים בתוך חדר נעול וצריכים לפתור סדרת רמזים וסודות על מנת להצליח ולצאת מהחדר. בפולין קיימים כיום מעל לאלף חדרי בריחה כאלו.