עובדי 'כאן': חרדים מתנכלים לנו

חרדים המתגוררים סמוך לבניין שחנך התאגיד, תוקפים את אנשי "כאן" המגיעים לעבוד במהלך השבת. בין המותקפים: השדר הותיק דן כנר.

ערוץ 7 , ד' בשבט תשע"ט

דן כנר
דן כנר
ערוץ 7

הבחירה של תאגיד השידור הציבורי לרכוש בניין בשכונת גבעת שאול עוררה סערה ברחוב החרדי כבר בשלב הרכישה, וכעת האיומים שנשמעו אז הולכים ומתממשים.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר (חמישי) על איומים, קללות וחשש לאלימות פיזית כנגד העובדים מצד תושבים בשכונה החרדית הסמוכה הר נוף.

עובדים מספרים כי בלילות שבת ובימי שבת בצהריים מגיעים למקום תושבים חרדים המוחים על חילול שבת בבניין, תוך שהם מקללים את העובדים בתאגיד ואף מאיימים.

אחד מאלו שנתקלו בתופעה הלא נעימה הוא שדר הרדיו הותיק דן כנר. "עברנו לבניין, הגיע סוף השבוע הראשון, והתושבים בשכונה קלטו שפתאום מישהו עובד בשבת", מספר כנר. "עבדתי עד 11 בלילה בשישי וכשיצאתי מהחנייה הגיעו מכיוון הר נוף ארבעה בחורים תמירים והניפו ידיים מאוגרפות, מאיימות, מלוות בצעקות עד לב השמיים. החלונות היו סגורים, והמשכתי לנסוע. לאחר מכן הבנתי שהצטרפו אנשים נוספים וצעקו גם כלפי עמיתיי בבניין".

"גם בשבת הבאה הייתה התקהלות. קצין הביטחון, בהוראת ההנהלה של התאגיד, אמר לנו שאם יהיו בעיות הוא יוכל ללוות אותנו. אני בוודאי לא רוצה להתערב בסידורי הביטחון אבל מה אדם אחד יכול לעשות, אם הם יתארגנו לקראת השבתות הבאות? אנחנו רק הסנונית הראשונה' ולבית הזה אמורים לעבור כל עובדי מודיעין וחלק מעובדי תל־אביב. כשהבניין יהיה שוקק חיים בשבת, לא יודע מה יתרחש. לדעתי, זה יצריך ניידת משטרה קבועv בשישי־שבת או שיגיעו להסכם עם החרדים, כפי שהיה בעבר כשעבדנו ברוממה", הוסיף כנר.

מתאגיד 'כאן' נמסר בתגובה: "כאן משדרים מירושלים לפי חוק ומכבדים את אורח חייהם של השכנים ואת האזור שבסמוך לו ממוקם בית התאגיד. בעקבות המקרה הגברנו את האבטחה במבנה ומחוצה לו, ואנחנו קוראים לעובדים החשים מאוימים לדווח לקצין הביטחון על כל תקרית".