זוגיות ונישואין לאנשים עם מוגבלות

הספר לפרוץ את חומת הזכוכית מזמין את קוראיו למסע נועז המותח את המציאות החברתית אל מעבר למקובל ואולי אף מעבר לדמיון.

ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ט

הרב רפי פוירשטיין
הרב רפי פוירשטיין
צילום: יחצ

״מחקר שערכנו לאחרונה מצא, כי ישראלים רבים - ובעיקר בני נוער - נרתעים מניהול קשר זוגי עם אנשים עם מוגבלות. הדבר מוכיח כי קיים יותר מאי פעם צורך של ממש בחינוך, בהגברת המודעות ובשינוי השיח, וזו בדיוק המשימה שהספר החדש לוקח על עצמו.

במובן זה, הספר הוא הרבה יותר ממילים - הוא כלי לשינוי חברתי ולהנעת מהפכה שוויונית בתפיסה שלנו כלפי אנשים עם מוגבלות כשותפים וכבני זוג." (שירה רודרמן, מנכ״לית קרן משפחת רודרמן)

הספר לפרוץ את חומת הזכוכית – זוגיות ונישואין לאנשים עם מוגבלות, מזמין את קוראיו למסע נועז, במונחי ימינו, המותח את המציאות החברתית אל מעבר למקובל ואולי אף מעבר לדמיון, אומרים בהוצאת "ידיעות ספרים".

חוקרים, מלומדים, רבנים ואנשי מקצוע חברו על מנת להוכיח, איש איש בתחומו, כי אפשר לפרוץ את חומת הזכוכית, מאחוריה חיים אנשים שהתרגלנו לראות אותם כשוליים חברתיים, כדי שיוכלו לנוע בבטחה אל מרכז הבמה ולהקים משפחה, זוגיות ואף הורות.

"הספר הוא קריאה למהפכה, לא פחות, בחייהם של מאות אלפי אנשים החיים בתוכנו, ושל בני משפחותיהם, ובעיקר – קריאה לנו להפוך לחברה צודקת ואוהבת, חברת מופת. הכותבים, מומחים מהשורה הראשונה, איש איש בתחומו, כתבו פרקים מעמיקים בשפה בהירה וקולחת, מתוך רצון שתהיה מובנת גם למי שאינו איש מקצוע בתחום זה או אחר".

הרב רפי פוירשטיין, עורך הספר, הוא נשיא מכון פוירשטיין, יו”ר עמית בארגון רבני צהר, חוקר, מורה, פעיל חברתי ורב קהילה.

שירה רודרמן, שיזמה את הרעיון לכתיבת הספר וחיברה בו את הפרק "היחס לאנשים עם מוגבלויות – תמונת מצב כיום", היא מנכ"לית קרן משפחת רודרמן, הפועלת לקידום שילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה - בישראל ובארצות הברית.