רוזאן בר ביקרה ברובע המוסלמי

כוכבת הטלוויזיה היהודייה-אמריקנית רוזאן בר המבקרת בישראל הגיעה לסיור יחד עם שרת התרבות ברובע המוסלמי שבעיר העתיקה בירושלים.

חזקי ברוך , כ"א בשבט תשע"ט | עודכן: 18:01

רוזאן בר מתארחת בבית ויטנברג
רוזאן בר מתארחת בבית ויטנברג
צילום: חזקי ברוך

השרה מירי רגב והקומיקאית והשחקנית רוזאן בר נפגשו לפני הצהריים (ראשון) בבית ויטנברג שברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים, המנוהל על ידי עטרת כהנים

השתיים הוזמנו על ידי מתי דן מעמותת "עטרת כהנים" והרב שמואל בוטח מקורבו של ראש הממשלה נתניהו, מייסד ארגון "World Values Network", שמלווה את הביקור.

השרה רגב קיבלה את פניה של השחקנית ובירכה אותה על כך שבשנים האחרונות הקדישה את חייה למאבק בתנועות ה-BDS בעולם.

"מדינת ישראל והעם היהודי מברכים אותך על תרומתך למאבק בתנועות החרם נגד ישראל. לכבוד הוא לנו הביקור שלך בישראל. את שגרירה נאמנה של הציבור בישראל ובקהילות היהודיות ברחבי העולם. הביקור כאן בכותל וברובע המוסלמי היא אמירה כבדת משקל לכל העולם הצופה בנו. יישר כוח על כך", אמרה רגב לבר.

כחלק מביקורה נחשפה רוזאן בר גם לעובדה שבית ויטנברג איכלס במאה ה 19 סופרים ואנשי רוח רבים שביקרו בישראל ורשמו את רשמיהם. הבולט שבהם הוא "הסופר הלאומי" של ארה"ב ומראשוני כותבי הסאטירה, מארק טווין, שכתב את ספר הרפתקאותיו של טום סוויר, והרפתקאותיו של האלקברי פין, ספרים שהפכו ברבות השנים לנכסי צאן ברזל בתרבות האמריקנית.

את ספרו של טווין "מסע תענוגות בארץ הקודש" הוא כתב כאשר שהה בבית ויטנברג שהיה אז מלון דרכים נחשב ביותר אליו עלו לרגל מבקריה של ירושלים של אותם שנים.

השחקנית רוזאן בר אמרה, "אני שמחה על הביקור המרגש ברחובות ירושלים. אני נוגעת בתורה ובאבניה ההיסטוריות של תורתי ועמי. אני נרגשת להיות כאן בחדרו של מרק טווין שנחשב לאחד הכותבים המוכשרים ביותר של העם האמריקני, ולהביע סולידאריות לבני עמי שחיים בישראל, ובכלל לכל יהודי העולם. ירושלים היא עיר שלום ושל קירוב לבבות, וכך היא צריכה להישאר תמיד"

לרוזאן הוגש עותק של ספר התנ"ך אותו רכש מרק טווין בעת ביקורו בארץ. על הכותרת של התנ"ך נכתב בעברית "ירושלים".

השרה רגב בירכה את עמותת עטרת כהנים על הקמת "הפינה החמה" לחיילי צה"ל וכוחות הביטחון הפועלת 24 שעות שבעה ימים בשבוע במקום בו נרצחו הרב נחמיה לביא ואהרון בניטה הי"ד.טוען....