פרסום ראשון:
ארגון השמאל הקיצוני: עוזבים את חברון

ארגון השמאל הקיצוני EAPPI, שמבצע פעולות מעקב אחר חיילי צה"ל בחברון, החליט להוציא את פעיליו מהעיר.

עדו בן פורת , כ"ד בשבט תשע"ט

ארגון השמאל הקיצוני EAPPI
ארגון השמאל הקיצוני EAPPI
צילום: דן ראבנהיימר/TPS

ארגון השמאל הקיצוני EAPPI שמבצע פעולות מעקב אחר חיילי צה"ל בחברון, החליט להוציא את פעיליו מהעיר על בשל ״הטרדות״ לטענתו מצד יהודי חברון נגד פעילי הארגון.

בארגון EAPPI שפועל בחסות מועצת הכנסיות העולמית הסבירו כי החלטת ראש הממשלה נתניהו שלא לחדש את המנדט לארגון TIPH בחברון יחד עם "ההתנכלות המוגברת" לפעילים בחברון "מאיימות לחסל כל נוכחות בינלאומית של מעקב ובקרה" אחר "השטח הפלסטיני הכבוש", "בשעה שחזון של ביטחון ושלום בר קיימא באזור נראה מרוחק יותר מתמיד".

המזכיר הכללי של WCC, הכומר ד"ר אולב פייקס טוויט, הביע תקווה שמנגנוני פיקוח בינלאומיים יוכלו לחזור לאזור חברון בהקדם האפשרי. "הפעילים של ה- WCC נמנעים כיום מלמלא את תפקידם בהגנה על שלומם של תושבי חברון", אמר. "אנחנו חייבים לחזק את הנחישות שלנו ולחתור לשלום צודק, ולא לאפשר הטרדה או איומים שמונעים מאיתנו לחתור לשלום״.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו הפעילה את פרוייקט "צלם את הצלמים" המתמקד בחשיפת ארגוני שמאל קיצוני הפועלים בשטח נגד חיילי צה"ל תוך התמקדות ב-EAPPI וב-TIPH, אמר בתגובה "אנו שמחים לראות כי ארגוני הדה לגיטמציה הממומנים על ידי ממשלות זרות עוזבים את חברון אט אט. ארגונים אלו עסקו בהצקה לחיילים והכפשת מדינת ישראל. הוכחנו פעם אחר פעם שחוץ מליבוי הסכסוך והתגרות בחיילי צה"ל הם אינם עושים דבר.

אנו שמחים מאד שהפרוייקט צלח ומבטיחים להמשיך לפעול למען חיילי צה"ל ומדינת ישראל. יש לנטרל את כל בעלי האינטרסים המפיקים רווחים מן הסכסוך. הם המכשול האמיתי והעיקרי לשלום".