תעודת ההסמכה של קים הי"ד ניתנה להוריה

1409 עורכי דין חדשים הוסמכו בטקס בבנייני האומה, במהלכו ניתנה תעודת הסמכה להוריה של קים יחזקאל לבנגרונד הי"ד שנרצחה בפיגוע בברקן

חזקי ברוך , כ"ה בשבט תשע"ט

משפחתה של קים הי"ד עם שרת המשפטים שקד
משפחתה של קים הי"ד עם שרת המשפטים שקד
צילום: יוסי זמיר, דוברות לשכת עורכי הדין

1409 עורכי דין חדשים הוסמכו הערב (חמישי) בטקס שהתקיים בבנייני האומה בירושלים במעמד שרת המשפטים איילת שקד ומ"מ ראש לשכת עורכי הדין עו"ד אורי קינן.

במהלך הטקס הוענקה תעודת הסמכה להוריה של קים יחזקאל לבנגרונד ז"ל שנרצחה בפיגוע ירי באזור התעשייה ברקן.

שרת המשפטים שקד אמרה כי "הסמכת עורכי דין חדשים היא תמיד מעמד מרגש. הערב התווסף לזה גם אירוע שקרע את הלב: קים לבנגרוד ז"ל, שנרצחה באכזריות בפיגוע בברקן, קיבלה הסמכה כעורכת דין. לצערנו את התעודה קיבלה משפחתה, היא הוסמכה רק אחרי מותה. לבנה של קים אני רוצה להבטיח שמדינת ישראל תהיה כאן תמיד למענך, תמיד בשבילך".

הטקס הערב התקיים שבועיים בדיוק אחרי התפטרות ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה, החשוד בקבלת שוחד מיני.

כאשר שרת המשפטים שקד עלתה לשאת דברים, אחד הנוכחים הפריע לדברי השרה והוצא מהאולם על ידי המאבטחים.

"עורכי הדין החדשים, משימה כבדת משקל של זיהוי עוולות ובעיקר עקירתן מהשורת מוטלת מהערב על כתפיכם", אמרה שקד. ''במהלך כהונתי כשרת משפטים למדתי שהצדק אמנם צריך להיות עיוור אך בעת עשיית צדק - משפט דין ורחמים משתמשים בערבובייה ולא בכדי קיים המונח לפנים משורת הדין".

שקד אמרה עוד כי "זה נכון שלפני שלוש בחינות שינינו את המתכונת והוספנו דין מהותי, וזה נכון שאחוז המעבר בבחינות האחרונות היה נמוך וזה נכון שזה לא הוגן שאנשים לומדים ארבע שנים ואחר כך לא מצליחים לעבור מבחנים. לכן, מה שהתחלתי לעשות והבחירות קטעו את המהלך, זה להקים ועדה בראשות השופט בדימוס דוד חשין שהיה נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, שתבחר את האופציה לעשות מבחן אחרי שנה א'. מי שיעבור אותו יוכל להמשיך בלימודים במסלול הרגיל, ומי שלא יעבור, יידע את זה כבר בסוף שנה א' ויוכל להמשיך ללמוד תואר משפטים ויידע שיסיים משפטן ולא עורך דין".

עו"ד אורי קינן, מ"מ ראש לשכת עורכי הדין, אמר בטקס "ימים לא קלים עוברים על לשכת עורכי הדין, ואני כממלא מקום ראש הלשכה התייצבתי בלי היסוס לנווט את הספינה לחוף מבטחים. יש לנו דרך לעבור, אצטרך להתגבר גם על הרוחות הרעות הנושבות לכיווננו, אולם אני בטוח שעם הרוח הגבית שאקבל מציבור עורכי הדין ובכלל זה מכם - נצליח ואצליח לעמוד במשימה החשובה".

קינן פנה לעורכי הדין החדשים ואמר להם "אני רוצה לאחל לכם בהצלחה ומאמין שהכוחות החדשים שאתם מביאים לנו, לציבור עורכי הדין, יחד איתכם, יעלו את קורנו של מקצוע עריכת הדין. עלו והצליחו".