קושנר וגרינבלט בוועידה נגד איראן

חתנו של הנשיא טראמפ והשליח המיוחד לענייני המזרח התיכון יקחו חלק בוועידה שתתקיים באמצע החודש ותעסוק באיום האיראני על שלום האיזור

ניסן צור , כ"ז בשבט תשע"ט

קושנר בירושלים
קושנר בירושלים
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הממשל האמריקאי הודיע כי חתנו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר, והשליח האמריקאי למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט יקחו חלק בוועידה שתתכנס בוורשה, בירת פולין, בתאריכים 13-14 בפברואר ותעסוק "בשלום וביציבות במזרח התיכון, והבטחת העובדה כי איראן אינה מהווה גורם מזיק באיזור".

הוועידה עוררה זעם באיראן והשלטונות בטהרן אף איימו כי היחסים בין פולין ואיראן ייפגעו במידה וורשה תאח את הוועידה האיראנית אותה כינה שר החוץ האיראני מוחמד זריף "קרקס אנטי-איראני נואש".

גורם בבית הלבן סיפר כי קושנר וגרינבלט צפויים להיפגש במהלך הוועידה עם מנהיגים זרים בכירים שיגיעו לוורשה במטרה לדון איתם על תוכניות השלום למזרח התיכון, לרבות "תוכנית המאה" לסיום הסכסוך הישראלי – פלסטיני אותה אמור הנשיא טראמפ לפרסם לאחר הבחירות בישראל.

בין הנוכחים בוועידה בוורשה אמור להיות גם ראש הממשלה בנימין נתניהוף לצד שרי החוץ של ירדן, ערב הסעודית, בחריין, ומדינות המפרץ, כמו גם מנהיגים אירופאיים.

במהלך הוועידה אמור נתניהו להיוועד עם כמה מהמנהיגים הזרים שיקחו בה חלק, כאשר קושנר וגרינבלט ינסו לגייס את תמיכתם של מנהיגי מדינות ערב המתונים בתוכנית השלום האמריקאית.