מדוע 'המודיע' התנצל פעמיים בפני דרעי?

בפעם השניה בתוך שבוע התנצל עיתון 'המודיע' בפני קוראיו על עקיצות מרומזות ששוגרו כלפי יו"ר ש"ס אריה דרעי

בן שאול , כ"ח בשבט תשע"ט

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

טעות סופר או קרבות שליטה ב'המודיע'? בפעם השניה בתוך שבוע התנצל עיתון 'המודיע' בפני קוראיו על עקיצות מרומזות ששוגרו כלפי יו"ר ש"ס אריה דרעי.

בפעם הראשונה התנצל 'המודיע' לאחר שבתגובות לשריפת ספרי התורה בבית הכנסת 'שיח ישראל' בירושלים הושמט תואר 'הרב' לאריה דרעי בעוד שלאלי ישי הוצמד תואר 'הרב'.

ב'המודיע' טרחו למחרת להתנצל והביאו את 'תגובתו המלאה' של אריה דרעי בצירוף התואר 'הרב'.

הבוקר שוב התנצל 'המודיע' לאחר שביום שישי האחרון פורסם מאמר מערכת שקרא לאחדות המחנה הספרדי בראשות אלי ישי ואריה דרעי וגרם לסערת רוחות בסביבת דרעי.

"יחד שבטי ישראל היא הצוואה הפוליטית תמיד כל שכן כאדר ניצבים מול הציבור הישראלי. ברכת כולם לשני מנהיגי היהדות הספרדית הרב אלי ישי והרב אריה דרעי, נא ונא לכו בכוחכם המשותף המאוחד והמלוכד והצליחו להביא את בני יהדות ספרד לקלפיות ביום הבחירות ותהי תפארתכם שלמה מן השמים", לשון הקריאה שפורסמה במאמר המערכת ב'המודיע'.

הבוקר שוב פורסמה הבהרה ב'המודיע' בה נאמר כי "המאמר בעיתוננו מיום שישי האחרון תחת הכותרת 'יחד שבטי ישראל' מייצג את דעתו האישית של הכותב". ב'המודיע' הובהר כי "זו אינה דעת המערכת ולא מבטא עמדת אגודת ישראל".

סגן שר הבריאות ליצמן הוא הגורם הפוליטי המשפיע בעיתון 'המודיע'. לאור יחסיו הטובים עם אריה דרעי יש לתהות כיצד משתרבבות טעויות שבכוחן לטרפד את יוזמת איחוד המפלגות החרדיות שליצמן שותף לה - בעיתון הבית שלו.