הרב יצחק לוי: הרב רפי פרץ יחזיר את כולם הביתה

יו"ר המפד"ל לשעבר מברך על הבחירה ברבצ"ר הטייס לשעבר, "הוא יחזיר את כל אלה שפזלו לימין החדש ולליכוד".

בני טוקר , כ"ט בשבט תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
שלומי שלמוני

הוא יחזיר את כולם הביתה

יו"ר המפד"ל ושר החינוך לשעבר, הרב יצחק לוי, חבר ועדת האיתור ליו"ר הבית היהודי ויו"ר הועד המנהל במכללת חמדת הדרום מברך בערוץ 7 על בחירתו של הרב רפי פרץ ליו"ר הבית היהודי.

"אנחנו מרגישים שחוזרים למסלול", אומר הרב לוי, "מצאנו מועמד מצוין אחרי ימים ארוכים של בחינת וסימון המועמדים השונים, שמענו ובחרנו".

הרב לוי לא מכחיש שהרב פרץ לא רצה להצטרף לפוליטיקה, "לשבחו יאמר שהוא לא רצה את התפקיד והיה צריך לשכנע אותו. הרב רפי פרץ הוא דוגמת מופת לציונות הדתית. ילד ממשפחת עולים ממרוקו שגדל במעברה והלך ועשה והתעלה, למד בנתיב מאיר במרכז הרב, הלך לקורס טיס ובנוסף הוא התגדל בתורה וקיבל תפקידים חשובים. הקים מכינה לתפארת וכיהן כרבצ"ר לשעבר ולאחר מכן חזר למכינה שזה לא דבר מובן מאליו".

לדבריו, הרב פרץ יחזיר את אלה שפזלו לימין החדש ולליכוד הביתה, "הוא מביא איתו גוון שונה, הוא מאוד מחובר לנוער במרכז הארץ. המכינה שלו היא מכינה של אנשי גבעת שמואל רעננה וכפר סבא. זו לא מכינה של יש"ע. הוא מכיר אנשים מכל הארץ ויודע לדבר עם כולם אנשים צעירים ומבוגרים. הרקע הצבאי שלו שהיה טייס ותת אלוף חשוב. אני מקווה שחלק גדול מהציבור שלנו יראה את הבית היהודי כבית שלו ואלה שפזלו לימין החדש ולליכוד יחזרו הביתה הרב רפי פרץ יחזיר את האנשים הביתה".

הרב לוי לא מתרגש מחוסר הניסיון הפוליטי, "גם אני הגעתי לפוליטיקה לאחר שהייתי ראש ישיבת כפר מימון. באים עם ראש פתוח ולומדים. יהיו לו עוזרים נאמנים וברור שהוא נכנס כעת למסלול אחר של עבודה".

לדבריו הרב רפי פרץ צריך לעמוד בראש הרשימה המשותפת, "אין ספק שסמוטריץ' יהיה או ראשון או שני הם ישבו ויסכמו על דרכי החיבור ויקבעו את הסדר. לדעתי הרב רפי פרץ צריך להיות הראשון כי הבית היהודי הוא המפלגה הגדולה השורשית והותיקה יותר אבל אנחנו לא מתערבים. ועדת האיתור סיימה את תפקידה למעט שיבוץ האישה במידה והיא לא תיבחר במרכז".

לקראת סיום הראיון מציין הרב לוי שהוא אינו מקבל את המלצתו של נתניהו על חיבור עם עוצמה לישראל, "לדעתי הבית היהודי והאיחוד הלאומי זה החיבור המומלץ ואני מקווה שהם יהפכו יום אחד למפלגה אחת. יש בהחלט מקום לדבר עם אלי ישי, אבל עוצמה לישראל הם לא בדיוק הכוון שלנו. הם מטבעם אופוזיציונרים וגם אם הם יצטרפו הם בסוף יפרשו. אם הבית היהודי והאחוד הלאומי ירוצו ביחד אני לא מודאג מאחוז החסימה, ועם אלי ישי כגורם שלישי אני חושש עוד פחות".