"קבורת חמור לתכנית למיגון הצפון"

שר הביטחון לשעבר ליברמן סייר בצפון ותקף את הקפאת התכנית, שאמורה היתה להיות מתוקצבת בחמישה מיליארד שקלים על פני עשר שנים.

ערוץ 7 , ל' בשבט תשע"ט

ליברמן בנהריה. היום
ליברמן בנהריה. היום
צילום: דוברות ישראל ביתנו

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר ח"כ אביגדור ליברמן, נפגש במהלך סיור בצפון עם ראש עיריית נהריה רונן מרלי וסגן ראש העיר דימה אפשטיין.

בפגישה אמר ליברמן, "סיירנו היום לאורך גבול הצפון. המצב כאן ממשיך להיות מורכב מאוד. האתגרים בצפון רק הולכים וגדלים. רמת האיומים כאן בצפון היא הכי גבוהה מכל מדינת ישראל, לא צריך לפרט הרבה אבל רמת האיומים כאן ביישובי קו העימות היא הגבוהה ביותר".

"מה שאנו רואים כרגע זה שעושים קבורת חמור לתכנית שגיבשנו, 500 מיליון ש"ח מידי שנה למשך 10 שנים ובסה"כ 5 מליארד ש"ח למיגון הצפון", טען ליברמן, "חייבים פה ממש לדרוש מהממשלה לעמוד בהתחייבויות. הפרת ההתחייבויות למיגון הצפון זו הפקרת חיי אדם".

"אני עבדתי על זה הרבה כשר ביטחון וזה שהקפיאו את התכנית והורידו אותה מסדר היום זה טירוף", הוסיף השר לשעבר.

לדבריו, "כמו שבג"ץ חייב את שר האוצר להעלות את המס על הטבק, אתם ראשי היישובים חייבים לפעול כדי לחייב את הממשלה להסיר את הקפאת התכנית עוד לפני הבחירות. יש פה החלטת קבינט מסודרת ואסור שיתנערו ממנה. האחריות היא בראש ובראשונה של ראש הממשלה ושר הביטחון. אין פה עניין של תקציב. יש פה עניין של סדרי עדיפויות".