הבית היהודי שוקל להתחבר לליכוד

נתניהו יסכים לשריין את הרב רפי פרץ בליכוד ואף להבטיח לו את תיק החינוך. חברים בוועדה המסדרת של הבית היהודי מעודכנים במהלך.

ערוץ 7 , ד' באדר תשע"ט

הרב פרץ במרכז הבית היהודי
הרב פרץ במרכז הבית היהודי
צילום: פלאש 90

גורמים במשא ומתן בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי מעריכים הערב (מוצאי שבת) כי בבית היהודי שוקלים לחבור לליכוד תמורת מקומות ריאליים ברשימת המפלגה לכנסת.

לערוץ 7 נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יסכים להבטיח לרב רפי פרץ את תיק החינוך בממשלה הבאה, וישבץ את אנשי "הבית היהודי" במקומות 21, 28 ו-36.

ביום שישי האחרון סוכמו פרטי ההסכם לריצה משותפת של האיחוד הלאומי והבית היהודי, ושני המנהיגים - הרב פרץ ובצלאל סמוטריץ' נפגשו בירושלים.

חצי שעה לאחר צאת השבת התקשר הרב פרץ לסמוטריץ' ואמר לו כי התייעץ עם משפחתו וכי הוא אינו יכול להסכים להנהגה משותפת, "אני אהיה מס' 1 ואתה תהיה מס' 2 על כל המשתמע מכך. הדבר ישחק לידיו של נפתלי בנט. הבית היהודי חייבת להיות ספינת הדגל", אמר פרץ לסמוטריץ'.

"איך בכלל הגענו למצב שאתם חושבים שאתם שווים", שאלו בבית היהודי את נציגי האיחוד הלאומי, "אני אומר את זה בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים. אנחנו הוותיקים. אנחנו המרכזיים. ולכן גם היו"ר שלנו, גם התפקידים הבכירים, על כל המשתמע מכך".

נזכיר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש בימים האחרונים עוד שני שריונים - שלושה בסך הכול - כדי להיערך לחיבורים במפלגות אחרות. הוא פנה במכתב לחברי מרכז הליכוד: "אני משוכנע שהדבר הכרחי כדי להגדיל את סיכויינו לנצח בבחירות".

גורמים בליכוד העריכו אז כי בקשתו של נתניהו מגיעה על רקע אפשרות של איחוד עם רשימה אחרת.