יוגב: לא קונים ספקולציות ולחצים

בעקבות פיצוץ המו"מ אומר יוגב, "הבית היהודי בראשות הרב פרץ קם מחדש ובונה את עצמו כבית הפוליטי המרכזי של הציונות הדתית לגווניה".

ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ט

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: אלירן אהרון

ח"כ מוטי יוגב מתייחס הבוקר (ראשון) לפיצוץ המגעים בין מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי, ומגבה את עמדת יו"ר המפלגה הרב רפי פרץ.

"הבית היהודי בראשות הרב רפי פרץ קם מחדש ובונה את עצמו כבית הפוליטי המרכזי של הציונות הדתית לגווניה", מציין יוגב.

לדבריו, "פנינו לאיחוד מירב הכוחות הדתיים-לאומיים מתוך רצון למצות את כל קולות הבוחרים במגזר הדתי לאומי ולא לאבד קולות שאובדנם עלול להפיל ממשלת ימין. הבית היהודי מכבד את המפלגות הנוספות: האיחוד לאומי, יחד, עוצמה יהודית ואחרים. בבית היהודי לא קונים ספקולציות ולחצים שבחלקם אינם אמת".

"בימים הקרובים יסתיים תהליך הרכבת רשימת הבית היהודי וצוותי המו"מ ישובו להיפגש ובע"ה תיבנה רשימה מאוחדת ככל האפשר, שתביא את התוצאה הגדולה ביותר שניתן בבחירות הבאות עלינו לטובה", הוסיף יוגב.

מפלגת הבית היהודי הודיעה אמש כי המו"מ עם האיחוד הלאומי הגיע הערב למבוי סתום. "הבית היהודי נערך כבר הערב לריצה עצמאית וממשיך לבחון אפשרויות נוספות", נמסר.

לערוץ 7 נודע כי בסוף השבוע סוכמו פרטי ההסכם ואפילו התמונה המשותפת בין שני המנהיגים. חצי שעה לאחר צאת השבת טילפן הרב רפי פרץ לבצלאל סמוטריץ' ואמר לו כי התייעץ עם משפחתו וכי הוא אינו יכול להסכים להנהגה משותפת, "אני אהיה מס' 1 ואתה תהיה מס' 2 על כל המשתמע מכך. הדבר ישחק לידיו של נפתלי בנט. הבית היהודי חייבת להיות ספינת הדגל", אמר פרץ לסמוטריץ'.