הטעות של מפלגת העבודה: ''לא נלחמה על הבלעדיות''

ד"ר אסנת אקירב טוענת כי מפלגת העבודה לא ידעה לשמור על זכויות יוצרים לאידיאולוגיה, "קמו כאן מפלגות שאומרות את אותו הדבר".

בני טוקר , ו' באדר תשע"ט

אבי גבאי בועידת מפלגת העבודה
אבי גבאי בועידת מפלגת העבודה
צילום: TPS

לא ידעו לטעון על בלעדיות

ד"ר אסנת עקירב, ראש החטיבה למדעי המדינה באקדמית גליל מערבי, אומרת לערוץ 7 שהקריסה של מפלגת העבודה נובעת מכך שהמפלגה לא ידעה לשמור על זכויות היוצרים של האידיאולוגיה שאותה היא יצרה.

"את הזכויות הרבות של מפלגת העבודה בהקמת המדינה אף אחד לא ייקח. אך עברו שבעים שנה ויש דינאמיקה של רעיונות ומפלגות נוספות שאומרות את אותן הדברים וזה דווקא מהווה תעודת כבוד למפלגת העבודה", אומרת עקירב.

לדבריה מפלגת העבודה ויתרה בקלות על הבלעדיות, "העתיקו ממנה את המצע והיא לא באה ואומרת לגנץ ולפיד 'זה בדיוק הטקסט והאידיאולוגיה שלי'. היום מרבית חברי הכנסת של העבודה שעושים אגב עבודה טובה נמצאים בסכנה של היעלמות".

עקירב מעריכה שאם המצביעים היו טורחים לקרוא את מצעי המפלגות הדברים היו נראה אחרת, "הציבור מחפש סוג של כוכב חדש ועכשיו גנץ מנסה לטרוף את הקלפים ולהציג את אותם תכנים בלבוש טיפה שונה. הציבור צריך לקרוא את המצעים ולא רק את הכותרות שלהם. היום בזכות הרשתות החברתיות אפשר בקלות לראות את התכנים, לראות מה ראשי המפלגות אומרים ולדעת מה מתאים לך כבוחר.

''אלא שבמציאות אנשים בוחרים לעיתים כי 'ככה המשפחה בוחרת' או לפי איך שהחברים מדברים ולפעמים זו גם בחירה מהבטן בתקווה שאם נצביע למישהו חדש אולי יקרה כאן משהו חדש. כך קרה עם מפלגת כולנו שזכתה להצלחה גדולה וכעת חלק ממצביעיה מרוצים וחלק לא מרוצים".