איחוד עם עוצמה יהודית? יכול להיות

ח"כ מוטי יוגב התייחס להתפתחויות הפוליטיות האחרונות. "בנט רוצה להיות ראש הממשלה, אנחנו רוצים להשפיע מרוחנו על המדינה''.

חזקי ברוך , ז' באדר תשע"ט

יוגב במכון פוירשטיין
יוגב במכון פוירשטיין
צילום: דוברות

ח"כ מוטי יוגב, מספר 2 ברשימת "הבית היהודי", התארח אתמול (שני) במכון פוירשטיין בירושלים, שוחח עם בעלי מוגבלויות ברמת תפקוד גבוהה והתייחס להתפתחויות האחרונות במערכת הפוליטית.

יוגב נשאל בין היתר על איחוד מפלגות הימין הקטנות ולא שלל חיבור למפלגת עוצמה יהודית, "יכול להיות, מקווה שנסגור את העניין בהקדם".

בתשובה לשאלה על עזיבת נפתלי בנט והקמת הימין החדש אמר יוגב "בנט לא היה מחובר לתפיסת העולם של הבית היהודי ולא רצה להיות מחובר לצרכי המגזר הציוני-דתי ויותר חשוב לו להיות ראש הממשלה. הציונות הדתית רוצה להשפיע מרוחה על מישורי המדינה. הוא לא היה נאמן לציבור ולא לאנשים ומחפש כוכבים שעולים ונופלים. מאחל לו הצלחה".

בנוגע לאפשרות שיוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו אמר יוגב: "אני פוגש אותו רבות בוועדת החוץ והביטחון והוא אדם אינטליגנט ברמות הגבוהות ביותר. אני לא אמהר לאבד עוד ראש ממשלה כזה.

''אני חושב, לא יודע את הכול, שחלק מההאשמות נגדו הן שטויות. כל עוד הוא לא יופלל, נשב בקואליציה בראשותו. ניסיוננו מראה שמאשימים אנשים לפעמים בלי הוכחות. כל עוד לא יופלל נשב בממשלה ונמשיך לקדם את מדינת ישראל".

יוגב התייחס גם למאבק בטרור, ואמר כי הערבים ''מבינים כוח. אצלנו מבינים חיוך, אצלם אם הם משתוללים וצריך לתת להם מכה בראש ולחזק את ההרתעה. למשל בעזה, ביד ימין לפגוע בראשים שלהם - אנחנו לא עושים את זה מספיק - וביד שמאל לעזור לאוכלוסייה, לסייע הומניטרית".

מטופלת נוספת שאלה בנוגע לשיפור מצבם של בעלי המוגבלויות בישראל. יוגב סיפר לה "הייתי חבר בוועדת עבודה ורווחה וחבר בוועדה למען זכויות הילד. ככל שנחשפים יותר, יש יותר רצון. כדאי להזמין הנה יותר ח"כים שיעשו סיבוב ויחשפו לצורך. ככל שאנשים מכירים, הלב שלהם נפתח. כל אחד יכול לדרוש יותר תקציבים ועשייה, בראש - שרי העבודה והרווחה, שר האוצר. מכוח החשיפה יווצרו יותר משאבים".

בנוגע לשיפור המשילות בדרום נוגב השתלטות הבדואים על אדמות המדינה אמר ח"כ יוגב "יש בעיה שם עם הבדואים שחלקם מוסתים על ידי הרשות הפלסטינית שמפתחים הרבה בנייה בלתי חוקית, בניסיון להשתלט על שטחים. הממשלה קידמה את תכנית צה"ל יורד דרומה. עיר הבה"דים, עם הרבה מקצועות צבאיים ירדו דרומה. זה עשה עיר חדשה בנגב.

''צה"ל יוריד שתי קריות נוספות, קריית הסייבר תהפוך את באר שבע לבירת הסייבר. כל המודיעין ירד לשם. משפחות ירדו לעבוד שם ואולי יתאהבו בו. יצטרכו עוד כבישים, עוד רכבות. בזה מערכת הביטחון תרמה לחזון של בן גוריון, וגם הנגב יהיה פורח", כך יוגב.