הימין החדש: להעמיד את אושרת קוטלר לדין

הימין החדש תפנה ליועץ המשפטי לממשלה, ד״ר אביחי מנדלבליט, בבקשה להעמיד את אושרת קוטלר לדין על פי סעיף 4 לחוק איסור לשון הרע.

ערוץ 7 , י"א באדר תשע"ט

אושרת קוטלר
אושרת קוטלר
צילום: פלאש 90

מפלגת ״הימין החדש״ מחר (א׳) ליועץ המשפטי לממשלה, ד״ר אביחי מנדלבליט, בבקשה להעמיד את המגישה אושרת קוטלר לדין על פי סעיף 4 לחוק איסור לשון הרע, זאת בעקבות דבריה נגד חיילי צה"ל.

שר החינוך ויו״ר המפלגה, נפתלי בנט אמר ״חיילי צה"ל מוסרים את נפשם כדי שכולנו, גם אושרת קוטלר, נוכל לישון בשקט. ׳חיות אדם׳ הם המחבלים שרוצחים ילדים במיטתם, נערה שהולכת לטיול או משפחה שלמה שנוסעת בכביש. חיילי צה"ל הם הילדים שלנו והעוצמה שלנו. דבריה של קוטלר הם פגיעה בשמם הטוב של חיילי צה״ל הגיבורים והוצאת דיבתם״.

"שולחים את הילדים לצבא, לשטחים ומקבלים אותם 'חיות אדם'. זו התוצאה של הכיבוש", כך התבטאה מגישת "המגזין", אושרת קוטלר בחדשות 13, בעקבות כתבה על גדוד נצח יהודה בצה"ל.

אושרת קוטלר: "זו התוצאה של כיבוש"

מאוחר יותר בסיום התוכנית ביקשה קוטלר להבהיר את דבריה: "אני מבקשת להדגיש ושתבינו, ילדיי שלי, וגם חבריהם, כולם לוחמים קרביים בשטחים כבר הרבה שנים, גם חבריי. הביקורת שלי הופנתה אך ורק כלפי אותם חיילים שהשליטה שלנו על הפלסטינים בשטחים הביאה אותם לפגוע בחפים מפשע. רק אוסיף שמי שבאמת הקשיב לדבריי ולא רץ להתלהם עלי ברשת, בפתיח לכתבה, הבין שאני בכלל בעד להקל בעונשם של החיילים הנאשמים שכן אנחנו שלחנו אותם למציאות הבלתי אפשרית הזאת. טוב לכם? אני אמשיך להביע את דעתי בתוכנית הזאת. לא תצליחו להשתיק אותי!".