עולה מצרפת ישולב ברשימת הימין החדש

עו"ד יום טוב כּלפון, יו"ר תנועת 'עלֵינו' לשילוב עולים, לשעבר ציר בקונגרס הציוני העולמי ופעיל הסברה, ישתלב ברשימתם של שקד ובנט.

ערוץ 7 , י"ד באדר תשע"ט

כלפון עם שקד ובנט. היום
כלפון עם שקד ובנט. היום
צילום: דוברות

השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, ראשי מפלגת "הימין החדש", הודיעו אחר הצהריים (שלישי) במסיבת עיתונאים חגיגית לתקשורת הצרפתית על השקת תכנית לאומית להעלאת 50,000 יהודי צרפת ובלגיה לישראל.

במקביל הודיעו השניים על צירופו של מועמד יליד צרפת לרשימת הימין החדש: עו"ד יום טוב כּלפון, יו"ר תנועת "עלֵינו" לקידום ושילוב עולים בפוליטיקה, לשעבר ציר בקונגרס הציוני העולמי ופעיל הסברה ישראלית בשפה הצרפתית שעלה לישראל כדי לשרת בצה"ל.

כּלפון, (32), נשוי + 2 ומתגורר בגבעת וושינגטון, נולד בפרבר סַרְסֶל שבפאתי פריז ועלה לישראל בגיל 18 בגפו כדי להתגייס לצה"ל. בהיותו חייל בודד (אביו נשאר בצרפת, מאמו ז"ל התייתם כּלפון בגיל 11) לחם בגדוד "נצח יהודה" שבחטיבת כפיר.

בשנות נעוריו, תקופת האינתיפאדה השנייה, היה פעיל בתנועת 'בני עקיבא' ובתנועת בית"ר בפריז, במסגרת זו השתתף בהפגנות תמיכה במדינת ישראל, נגד סיקור תקשורתי מוטה כנגד ישראל ופעולותיה ובמחאות שונות כנגד גילויי אנטישמיות במדינה.

בשנת 2016 הקים את תנועת 'עלֵינו' בראשה עמד עד הצטרפותו לימין החדש, שמטרתה קידום עולים בפוליטיקה הארצית והמקומית בישראל, על מנת לייצג ציבור זה נאמנה במרחב הציבורי.

שר החינוך ויו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, מסר "אנחנו עושים היום צעד ענק אל עבר מהלך היסטורי. אחרי שנים שפספסנו את העלייה המופלאה של יהודי צרפת, אנחנו נחבק אותם קרוב. ליום טוב כלפון יש נשמה ציונית אמיתית והוא יהיה הקול של יהודי צרפת בכנסת ישראל. כלפון מצטרף היום לסיירת של "הימין החדש" כדי לחזק את תחום העלייה ולקחת את העשייה החברתית הענפה שלו קדימה. לצד הצטרפותו, אנחנו משיקים היום את התכנית הלאומית להעלאת 50,000 יהודים מצרפת ומבלגיה, עלייה ציונית ומופלאה שלאורך השנים האחרונות ממשלות ישראל החמיצו אותה החמצה היסטורית. זו חובה מוסרית שלנו להרים את הכפפה ולסייע להם, וכך נעשה".

שרת המשפטים ויו"ר הימין החדש, איילת שקד, הוסיפה "יום טוב כלפון הוא חלוץ ציוני בן זמננו. מי שעלה בגפו מצרפת למדינת ישראל בגיל 18 רק מתוך אהבת הארץ והזדהות עמוקה עם הציונות, ייצג בכבוד את עולי צרפת בכנסת ישראל. הימין החדש הוא ימין מדיני, כלכלי, משפטי וביטחוני, וגם ימין שמעודד עליה ודאגה לאלו שכבר עלו לישראל. כעת הימין החדש הוא גם בית לעולי צרפת".

עו"ד יום טוב כלפון ציין, "הגיעה השעה לקפוץ מדרגה ולהיות הקול של ציבור העולים דוברי הצרפתית בכנסת ישראל. עוד כנער בצרפת, בהפגנות למען מדינת ישראל וכנגד אויביה האנטישמיים, הרגשתי את החיבור לישראל וידעתי כי בה אחיה את חיי הבוגרים. בגיל 18 עליתי לבדי כדי לשרת בצה"ל והרגשתי את הזכות להגן על ביתו של העם היהודי בגופי. כבר אז חלמתי להגיע לכנסת ישראל ולהמשיך לפעול למען עם ישראל והחברה הישראלית כולה. אני זכיתי להשתלב בישראל בצורה מופלאה ב"ה, וכיום אני רוצה להושיט יד לאחיי שממשלת ישראל טרם השכילה לסייע גם להם. ביחד עם ידידי, שר התפוצות נפתלי בנט, השר של עולי צרפת בממשלה, ועם שרת המשפטים איילת שקד – גם עולי צרפת יחזרו לנצח".