בל"ד הגישה תלונה נגד עמית סגל

יו"ר רשימת בל"ד, ד"ר אמטאנס שחאדה, שיגר תלונה לכלי התקשורת בהם ביטא סגל את עמדתו לפיה בל"ד היא "ארגון טרור במימון מפלגות".

ערוץ 7 , כ' באדר תשע"ט

עמית סגל
עמית סגל
צילום: דוברות אוניברסיטת אריאל

יו"ר רשימת בל"ד, ד"ר אמטאנס שחאדה, פנה היום (שני) לעיתון ידיעות אחרונות ולחברת החדשות – ערוץ 12, בתלונה נגד העיתונאי עמית סגל.

התלונה באה לאחר שסגל קרא למפלגת בל"ד במוסף השבת בידיעות אחרונות ובתכנית 'פגוש את העיתונות' בימי שישי ושבת האחרונים: "ארגון טרור במימון מפלגות".

ד"ר שחאדה ציין במכתב כי אמירותיו של סגל חורגות מגבולות חופש הביטוי והעיתונות, "אמירות אלה קוראות לדה-לגיטימציה של מפלגת בל"ד -בעלת מצע דמוקרטי הקוראת למדינת כל אזרחיה-, מסיתה נגדה ופוגעת בשמה הטוב, ואסורה לפי חוק איסור לשון הרע".

"מפלגת בל"ד רואה כי בצלה של העוינות וההסתה הגלויות כנגד החברה הערבית בכלל ונגד מפלגת בל"ד בפרט, אמירה כמו 'ארגון טרור', עלולה לעודד אלימות כלפי הנהלת המפלגה ותומכיה, ולכן ההסתה של סגל אינה רק הוצאת דיבה אסורה, אלא גם מסוכנת ביותר", הוסיף.

מוקדם יותר דווח כי סגל הגיש הבוקר לבית משפט השלום בהרצליה תביעת לשון הרע על סך 140,059 ש"ח נגד בכיר "הארץ" עד לאחרונה, יצחק לאור.

את התביעה הגיש סגל באמצעות עו"ד ישגב נקדימון לאחר שלאור, סופר ומשורר המזוהה עם חוגי השמאל הקיצוני, כינה את סגל בפוסט שפרסם בפייסבוק "א. היטלר".

"הגיע הזמן לשים קץ אחת ולתמיד לתופעה בזויה שהפכה לשגרה. כאן לא ישוו יותר יהודים לנאצים. מי שישווה - ישלם, והרבה", צייץ סגל בעקבות הגשת התביעה.