מועצת יש"ע: "לעצור את סגירת תחנות מד"א ביו"ש"

ראשי מועצת יש"ע פנו למנכ"ל הארגון ודרשו ממנו לדחות את צמצום את הפעילות ברחבי יהודה ושומרון. "החלטה העלולה להביא לאובדן חיים".

עדו בן פורת , כ"ב באדר תשע"ט

אמבולנס מד"א
אמבולנס מד"א
צילום: דוברות מד"א

מועצת יש"ע שלחה מכתב דחוף למנכ"ל מד"א אלי בין עליו חתומים ראשי הרשויות, בו הם דורשים לדחות את ההחלטה לצמצום פעילות תחנות מד"א ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

ההחלטה, אשר עתידה להיכנס לתוקף מחר (חמישי), תשפיע על כ-15 תחנות מד"א בכל האזור, אשר בחלק מהן תצומצם הפעילות וחלקן ייסגרו.

"במידה ומהלך זה יתרחש", כותבים ראשי מועצת יש"ע במכתב, "אנו נגיע למצב בו אזורים נרחבים במרחב יישארו ללא מתן מענה ראוי לרפואת חירום. זמן התגובה לפינוי חולים ונפגעים בתאונות או באירועי טרור עשוי להתארך ולא יינתן מענה הולם לנפגעים". וממשיכים: "מדובר בהחלטה בעלת סיכון גבוה העלולה, חלילה, להביא לאובדן חיי אדם".

הם מציינים עוד כי "כנציגי התושבים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, אנו דורשים מכם לא לאפשר את סגירת וצמצום התחנות ולדחות את ביצוע ההחלטה עד לאחר הקמת הממשלה החדשה".

את המכתב חתמו במועצת יש"ע במשפט, "חיי אדם עומדים על הפרק. נבקשכם לשקול החלטה זו מחדש".

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני אמר, "אנחנו לא נשב בשקט ונפקיר את חיי תושבינו והאזרחים כאן. אנו מבקשים ממד"א - שיקלו שוב את החלטתכם. עוד ניתן לדחות את ההחלטה מבלי לסכן חיי אדם".