מנכ"ל חדש לבית החולים שערי צדק

פרופ' עופר מרין יחליף את פרופ' יונתן הלוי שכיהן בתפקיד במשך 31 שנים.

אלירן אהרון , כ"ח באדר תשע"ט

פרופ' עופר מרין
פרופ' עופר מרין
צילום: ערוץ 7

הרופא שלא הולך לישון
הוידאו צולם לפני שנתיים

פרופ' עופר מרין מונה למנהל החדש של המרכז הרפואי שערי צדק, לאחר שנבחר פה אחד על ידי מועצת המנהלים של בית החולים.

הוא יחליף את פרופ' יונתן הלוי, שמסיים 31 שנות כהונה כמנהל הכללי של בית החולים.

פרופ' מרין הוא מנתח לב בהכשרתו ומוסמך למנהל רפואי. בשנים האחרונות כיהן כסמנכ"ל רפואה של שערי צדק וכמנהל יחידת הטראומה של בית החולים.

הוא מכהן גם כאלוף משנה במילואים ומשמש כמנהל הרפואי במשלחות צה"ל לאזורי אסון.

מרין הוא בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית (1990) ובעל תואר בניהול מערכות בריאות מבית הספר לרפואה ע"ש בן גוריון בבאר שבע (2012).

בשנת 1992 הצטרף לצוות המחלקה לניתוחי לב-חזה בשערי צדק והוא מומחה לניתוחי לב וחזה. מרין משמש גם כמרצה בבתי הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בתחום כירורגיית לב חזה.

בשנים 2007 עד 2019 ניהל פרופ' מרין את מערך הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק ופעל רבות לקידומו, בין היתר בהקמת פורום חירום לבקרת איכות ולמידה בבית החולים.

בתקופת ניהולו קלט מערך הטראומה בשערי צדק מספר רב של פצועים מאירועי טרור שונים. מאמר הפקת לקחים שפרסם פרופ' מרין על רקע אירועי 'אינתיפאדת הסכינים' שהחלה בשנת 2016, פורסם לאחרונה בכתב העת העולמי לרפואת חירום.

בשנת 2015 עמד בראש צוות איכות ובטיחות המטופל (אקרדיטציה) בשערי צדק שהוביל לקבלת תו התקן בינלאומי לבית החולים.

החל משנת 2005 מכהן פרופ' מרין כמפקד בית חולים שדה של צה"ל. בתפקידו שמש כמנהל הרפואי של בית החולים הצבאי באזורים מוכי אסונות טבע שאירעו ברחבי העולם - בשנת 2010 בהאיטי לאחר רעידת האדמה, ב- 2011 ביפן לאחר הצונאמי, ב- 2013 בפיליפינים לאחר הטייפון וברעידת האדמה בנפאל בשנת 2015.

פרופ' מרין גם מתנדב בארגון הבריאות העולמי (WHO) ומשמש כמנטור מטעמם לבתי חולים שדה ברחבי העולם. בין היתר הוא משמש כחבר בצוות בינלאומי מצומצם האחראי כתיבת הקווים המנחים של צוותי חירום רפואיים באזורי אסון. הוא חבר פעיל באיגוד הישראלי לטראומה ובוועדות טראומה בינלאומיות.