בן ארי: היועמ"ש עשה עבודה רשלנית

יו"ר עוצמה יהודית הגיב להמלצת היועמ"ש לפסול אותו מריצה לכנסת: "הוא ממחזר ציטוטים, הוציא את דבריי מהקשרם".

ערוץ 7 , כ"ט באדר תשע"ט

ד"ר מיכאל בן ארי
ד"ר מיכאל בן ארי
צילום: חזקי ברוך

יו"ר מפלגת "עוצמה יהודית" ד"ר מיכאל בן ארי הגיב הבוקר (רביעי) לראשונה להמלצת היועמ"ש מנדלבליט לוועדת הבחירות שעליה לפסול את מועמדותו לכנסת של בן ארי.

בריאיון ל"קלמן-ליברמן" ברשת ב' הוא ביקר בחריפות את ההחלטה טען שמנדלבליט עשה עבודה רשלנית, "הוציאו את דבריי מהקשרם, את זועבי הוא הכשיר פעמיים אבל אני מבחינתו גזען".

בן ארי דבק בעמדה כי התבטאויותיו אינם הסתה, "אני מדבר על אויבים, גם גנץ התהדר שהרס שכונות בעזה". הדיון בעניינו בוועדת הבחירות יחל בשעה 09:30.

נזכיר כי בהחלטת היועץ המשפטי נכתב כי "עיקר המשקל ניתן לדברים אשר נאמרו בקולו של בן-ארי, בסרטונים שונים בעת האחרונה, שחלקם אף הועלו לעמוד הפייסבוק של 'עוצמה יהודית'. שורה של ציטוטים המפורטים בעמדה מלמדים באופן מובהק כי בן-ארי מסית לליבוי יצרים שיטתי על יסוד לאומי-אתני נגד האוכלוסייה הערבית, באופן המביא איבה ומדנים ומעמיק תהום".

מנדלבליט הוסיף: "בן-ארי קורא לשלילה אלימה של זכויות האוכלוסייה הערבית, לביזוי שיטתי ומכוון של האוכלוסייה הערבית, המאובחנת כמובן לפי יסוד לאומי-אתני, כ'אומה רצחנית', 'בעלי אופי בוגדני ורצחני', אנשים שמבינים 'רק כח', וכיו"ב. מכלול מתמשך וחמור זה, מלמד כי יש הצדקה לפסילת בן-ארי, הכל על-פי ההגדרות המדויקות שקבעה הפסיקה".