הרב מדן: אין לנו מה לחפש בליכוד

ברב שיח שקיים ראש ישיבת הר עציון הרב יעקב מדן עם יו"ר הימין החדש השרה איילת שקד קרא הרב למפלגות, "חלילה לנו מירי בנגמ"ש".

ערוץ 7 , ה' באדר ב תשע"ט

רב השיח. הערב
רב השיח. הערב
צילום: דוברות

הרב מדן: אין לנו מה לחפש בליכוד

ראש ישיבת הר עציון, הרב יעקב מדן, סיפר (שלישי) ברב שיח שקיים באלון שבות עם יו"ר הימין החדש שרת המשפטים איילת שקד, כי אישית בכוונתו להצביע לבית היהודי ברשימת איחוד מפלגות הימין.

במהלך הערב יצא הרב מדן בקריאה לאנשי הציונות הדתית להצביע רק לאחת משתי המפלגות: הימין החדש או הבית היהודי.

"לציבור שלנו יש שתי אפשרויות: הימין החדש או הבית היהודי. אין לנו מה לחפש בליכוד ובמפלגות אחרות", ציין הרב.

"שתי המפלגות צריכות להופיע כמפלגות אחיות ולא כיריבות מרות. שתיהן אמורות בסופו של יום לשאת אלונקה וחלילה לנו מירי בנגמ"ש האחד", הוסיף הרב מדן.

שרת המשפטים שקד קבעה, "קמפיין ההדתה שהתקיים בחודשים האחרונים הוא שקרי והוא התחיל רק כי היה לנו כוח פוליטי וראו שאנחנו משנים מציאות גם במשרד החינוך וגם במשרד המשפטים. הקמפיין עשה נזק עד כדי ששכן אמר לי שהפסיקו לעשות קבלת שבת בגן של הבן שלו. בנט חיזק את הזהות היהודית, וזה ייאמר לזכותו. זה לא הדתה. קודם כל צריך לא להיכנע. הרוב לא מסכים עם הקמפיין והוא צריך להילחם בזה. אנחנו צריכים להבין שזה קיים ולהילחם מלחמה שכנגד בהסברה מקומית וארצית".

השרה שקד שיבחה את בני הציונות הדתית. היא סיפרה, "נחשפתי לציונות הדתית בצבא. שירתי בגולני יש לי משם חברים טובים עד היום. כשהצטרפתי לבית היהודי הם אלו שעזרו לי בצעדים הראשונים. בהרבה מאוד מתפקידי הקצונה הציונות הדתית מובילה. זו חברה מאוד תורמת שנכנסת כולה מתחת לאלונקה".

על מוסדות הציונות הדתית אמרה: "מוסדות הציונות הדתית חשובים לכל עם ישראל. ישיבות ההסדר הן פרויקט חשוב. בכנסת הקודמת מצאתי את עצמי נאבקת מול אלעזר שטרן, בן הציונות הדתית, שיש לו משהו נגד ישיבות ההסדר. גם אנחנו בימין החדש נמשיך לדאוג למוסדות הציונות הדתית. התקצוב שלהם חשוב, כי הם חשובים למדינת ישראל כולה".