בנט: בג"ץ אוזק את ידי חיילי צה"ל

השרים בנט ושקד כינסו בצהריים מסיבת עיתונאים לרגל השקת הקמפיין החדש של המפלגה. שקד: המחבלים לא מפחדים בגלל המשפטיזציה בצה"ל.

יוני קמפינסקי , י' באדר ב תשע"ט

שקד ובנט במסיבת העיתונאים
שקד ובנט במסיבת העיתונאים
צילום: יוני קמפינסקי

יושבי ראש מפלגת הימין החדש, שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד, כינסו בצהריים (ראשון) מסיבת עיתונאים בתל אביב להשקת הקמפיין החדש של המפלגה.

במסיבת העיתונאים הבהירו השניים, בין היתר בעקבות הפיגוע הבוקר, כי במוקד הקמפיין תעמוד תופעת המשפטיזיציה שחדרה לשורות צה"ל.

בפתח דבריו אמר בנט, "המשימה שלי ושל איילת שקד היא ברורה: לשחרר את צה"ל מבג"ץ, כדי שצה"ל ינצח את חמאס".

לדבריו, "צה"ל לא מוציא צו הריסה כי אדם רק נפצע קשה ולא נהרג, כי צה"ל יודע שבג"ץ יזרוק אותו מהמדרגות. זוהי ישראל של 2019, וזו תוצאה של משפטיזציה שחלחלה עמוק לתוך כל מערכות השלטון, ובמיוחד למערכת הביטחון. חיילי צה"ל חושבים 5 פעמים לפני שהם יורים במחבלים, מחשש שיועמדו לדין".

"הגיע הזמן לומר ביושר: בג"ץ אוזק את ידי חיילי צה"ל מלנצח את הטרור. כדי לנצח את חמאס, צריך לשחרר את צה"ל מבג"ץ", הוסיף בנט.

"הגיע הזמן לשים את זכות החיים של הישראלים, מעל זכות האדם של המחבלים", קבע בנט, "הציבור בישראל לא בחר את השופטים, אבל הם מתנהלים כאילו הם הרשות המחוקקת והמבצעת. אנחנו נשים לזה סוף".

יו"ר הימין החדש השרה איילת שקד התייחסה לפיגוע הרצחני, "מחבלים יצאו למסע רצח של ישראלים. שולחים תנחומינו למשפחות. שוב נשמע את הסיסמאות 'נמצה את הדין עם המחבלים' אבל שוב, לא יקרה להם כלום".

"המחבלים לא מפחדים. יש לך מספר סיבות, אחת מהן היא המשפטיזציה שחדרה לצה"ל", הוסיפה שקד.